Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие реализует продукты питания для школы и больницы. Оплачивает продукты питания поселковый совет. В платежном поручении указано: «согласно накладной от __ № __ без НДС». Подпадают ли операции по продаже продуктов питания для указанных организаций под действие пп. 5.1.10 п. 5.1 ст. 5 Закона Украины «О налоге на добавленную стоимость»?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999

? Підприємство реалізує продукти харчування для школи та лікарні. Платником за продукти харчування є селищна рада. У платіжному дорученні зазначено: «згідно з накладною від __ № __ без ПДВ».

Чи підпадають операції з продажу продуктів харчування для зазначених організацій під дію пп. 5.1.10 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про податок на додану вартість»?

(смт Лисянка Черкаської обл.)

 

Підпунктом 5.1.10 п. 5.1 ст. 5 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» звільнено від оподаткування операції з надання в порядку та в межах норм, встановлених Кабінетом Міністрів України, послуг з харчування дітей у школах, професійно-технічних училищах та громадян у закладах охорони здоров’я. Порядок надання таких послуг визначено постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.97 р. № 1200 «Про Порядок та норми надання послуг з харчування учнів у професійно-технічних училищах та середніх навчальних закладах, операції з надання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість».

Постановою визначено організацію харчування дітей, режим харчування, порядок придбання абонементів тощо.

Відповідно до пп. 7.4.2 п. 7.4 ст. 7 вищеназваного Закону суми податку, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням сировини для приготування страв та інших продуктів харчування, вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва страв та продуктів харчування учнів у середніх навчальних закладах та професійно-технічних училищах, відносяться відповідно до складу валових витрат виробництва готових страв та продуктів харчування i до податкового кредиту не включаються.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос