Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Украинское предприятие общества глухих осуществляет продажу товаров собственного производства, которые облагаются налогами по нулевой ставке. Правомерно ли применять нулевую ставку налога при реализации такой продукции физическим лицам через предприятия розничной торговли или если такая продукция выдается в счет оплаты труда? Необходимо ли выписывать в таком случае налоговую накладную?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999

? Українське підприємство товариства глухих здійснює продаж товарів власного виробництва, які оподатковуються за нульовою ставкою. Чи правомірно застосовувати нульову ставку податку у разі реалізації такої продукції фізичним особам через підприємства роздрібної торгівлі або коли така продукція видається в рахунок оплати праці? Чи необхідно виписувати в такому разі податкову накладну?

(м. Біла Церква)

 

Відповідно до пп. 6.2.8 п. 6.2 ст. 6 Закону України від 03.04.97 р. № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, за винятком підакцизних товарів, посередницької та рекламної діяльності, грального бізнесу, підприємствами, що засновані Українським товариством глухих та майно яких є їх повною власністю, іншим платникам податку. Зазначена норма поширюється тільки на підприємства, де кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить протягом попереднього звітного періоду не менше 50 відсотків загальної чисельності працюючих, i фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом попереднього звітного періоду не менше 40 відсотків суми загальних виплат на оплату праці, що включається до складу валових витрат виробництва (обігу).

Порядок віднесення товарів (робіт, послуг) до власного виробництва підприємств, заснованих Українським товариством глухих, встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.98 р. № 768.

При цьому згідно зі ст. 8 наказу ДПА України від 30.05.97 р. № 165 «Про затвердження форм податкової накладної, книги обліку придбання та книги обліку продажу товарів (робіт, послуг), порядку їх заповнення» (зі змінами i доповненнями), зареєстрованого в Мін’юсті України від 23.06.97 р. за № 233/2037, у разі продажу товарів (робіт, послуг) покупцю, який не зареєстрований як платник податку, включаючи поставку на експорт, продавець (платник податку), за винятком продажу за готівку кінцевим споживачам (які не є платниками податку), складає податкову накладну в двох примірниках.

В оригіналі податкової накладної робиться помітка «Продаж кінцевому споживачеві» або «Експортні поставки». У рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість» робиться помітка «Х». Обидва примірники таких податкових накладних зберігаються у продавця.

Особа, яка здійснює продаж товарів (робіт, послуг) за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником податку), не зобов’язана заповнювати податкову накладну. В цьому випадку звітним документом є чек.

У разі якщо продукція, зазначена у питанні, реалізується в рахунок заробітної плати, необхідно враховувати таке.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос