Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Облагается ли налогами безвозмездная передача основных фондов, передающихся предприятиям, созданным на базе подразделений государственных геологических предприятий при проведении реструктуризации отрасли «Геология и использование недр»?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999

? Чи оподатковується безоплатна передача основних фондів, які передаються підприємствам, створеним на базі підрозділів державних геологічних підприємств при проведенні реструктуризації галузі «Геологія та використання надр»?

 

Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 06.11.97 р. № 1242 «Про реорганізацію галузі «Геологія i розвідка надр» Державному комітету по геології i використанню надр доручено виділити з державних геологічних підприємств підрозділи, які здійснюють регіональні геологічні та геоекологічні дослідження, лабораторні роботи тощо, i на їх базі створити державні регіональні геологічні підприємства, а також провести реструктуризацію державних геологічних підприємств i створити на базі їх відокремлених структурних підрозділів самостійні підприємства.

Відповідно до пп. 4.2.15 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (із внесеними змінами i доповненнями) не включається до складу валових доходів, зокрема, вартість основних фондів, безоплатно отриманих платником податку з метою здійснення їх експлуатації у випадках, якщо такі основні фонди отримані за рішенням органів центральної виконавчої влади.

Таким чином, у разі прийняття Державним комітетом України по геології та використанню надр рішення про безоплатну передачу підприємствам, підпорядкованим комітету, основних фондів з метою здійснення їх експлуатації, вартість таких основних фондів не буде збільшувати об’єкта оподаткування зазначених підприємств.
 

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос