Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Включается ли в состав валовых доходов стоимость основных фондов при осуществлении их безвозмездной передачи между предприятиями «Укрзализницы»?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999

? Чи включається до складу валових доходів вартість основних фондів при здійсненні їх безоплатної передачі між підприємствами «Укрзалізниці»?

 

Відповідно до пп. 4.2.15 п. 4.2 ст. 4 Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (із внесеними змінами) до складу валового доходу не включається вартість основних фондів, безоплатно отриманих платником податку з метою здійснення їх експлуатації у випадках, передбачених законодавством:

якщо такі основні фонди отримані за рішенням органів центральної виконавчої влади;

у разі отримання спеціалізованими експлуатуючими підприємствами об’єктів енергопостачання, газо- i теплозабезпечення, водопостачання, каналізаційних мереж відповідно до рішень місцевих органів виконавчої влади та виконавчих органів рад, прийнятих у межах їх повноважень;

у разі отримання підприємствами комунальної власності об’єктів соціальної інфраструктури, зазначених у пп. 5.4.9 п. 5.4 ст. 5 цього Закону, що перебували на балансі інших підприємств та утримувалися за їхній рахунок.

Основні фонди, що отримуються у випадках, передбачених цим підпунктом, приймаються на баланс за балансовою вартістю.

Порядок безоплатної передачі таких основних фондів установлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно із Законом України від 04.07.96 р. № 273/96-ВР «Про залізничний транспорт» (ст. 5) майно, закріплене за залізницями, підприємствами, установами та організаціями залізничного транспорту загального користування, є загальнодержавною власністю.

Управління майном підприємств залізничного транспорту загального користування здійснюється «Укрзалізницею» в межах повноважень, визначених чинним законодавством України. Рішення про закріплення транспортних засобів та їх безкоштовну передачу однією залізницею або підприємством залізничного транспорту загального користування іншим залізницям та підприємствам без зміни форми власності приймаються Міністерством транспорту України. Передача рухомого складу залізничного транспорту загального користування від одного підрозділу залізниці іншому або від однієї залізниці іншій згідно із п. 7.16 Закону здійснюється за рішенням «Укрзалізниці»*.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос