Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Уплачивает ли гаражно-строительный кооператив сбор на обязательное государственное пенсионное страхование и обязательное социальное страхование?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.05.1999
Утратил силу

? Чи сплачує гаражно-будівельний кооператив збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та обов’язкове соціальне страхування?

 

Статтею 1 Закону України від 28.06.97 р. № 400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» чітко визначено, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є громадські та інші установи та організації громадян, об’єднання громадян та інші юридичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Отже, оскільки гаражно-будівельний кооператив є добровільним об’єднанням громадян, створений для спільного будівництва та експлуатації гаражів-боксів, то в разі використання ним найманої праці та виплати заробітної плати такий кооператив є платником збору до Пенсійного фонду України.

Аналогічно відповідно до Закону України від 26.06.97 р. № 402/97-ВР «Про збір на обов’язкове соціальне страхування» такий кооператив є платником збору на обов’язкове соціальне страхування (в тому числі збору на обов’язкове соціальне страхування на випадок безробіття).

Скасування сплати зазначених внесків можна здійснити лише шляхом внесення відповідних змін до зазначених законів.

 


Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос