Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Фирма занимается оптовой торговлей. Грузы покупатели забирают своим автотранспортом. Обязанно ли предприятие-продавец выписывать покупателям товарно-транспортную накладную?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 26.04.1999

Фірма займається оптовою торгівлею. Вантаж покупці забирають своїм автотранспортом. Чи зобов'язане підприємство-продавець виписувати покупцям товарно-транспортну накладну? 

 

Оскільки необхідність наявності товарно-транспортної накладної у перевізника передбачена п. 2.2 Інструкції про порядок виготовлення, зберігання, застосування єдиної первинної транспортної документації для перевезення вантажів автомобільним транспортом та обліку транспортної роботи, то, як про це пишуть фахівці аналітичного відділу редакції, «виписувати цей документ підприємство-відправник все ж таки повинне. Це зумовлено тим, що ТТН є первинним документом суворої звітності, на підставі якого у вантажовідправника списуються (а у вантажоотримувача – прибуткуються) товарно-матеріальні цінності, ведеться їх складський, оперативний і бухгалтерський облік».    

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос