Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об организации военно-патриотического воспитания молодежи

Проект постановления Верховной Рады Украины от 09.09.2014 № 5045
Дата рассмотрения: 09.09.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про організацію військово-патріотичного виховання молоді

Верховна Рада України постановляє:

1. Рекомендувати Кабінету Міністрів України у тримісячний термін після набрання чинності цієї Постанови внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції, спрямовані на створення та функціонування системи військово-патріотичного виховання молоді, незалежно від статі.

2. Пропонувати Кабінету Міністрів України, при підготовці законодавчих пропозицій, у відповідності до пункту 1 цієї Постанови:

2.1. Передбачити такі основні та обов'язкові форми всеохоплюючого військово-патріотичного виховання молоді, незалежно від статі, як:

2.1.1. Навчальна підготовка - яка здійснюватиметься у загальноосвітніх навчальних закладах, професійно-технічних навчальних закладах та вищих навчальних закладах I і II рівнів акредитації.

2.1.2. Польові заняття - які проводитимуться на базі спеціальних начальних центрів і передбачають виконання нормативів з основ цивільної оборони та військової справи з використанням зброї, в тому числі стрільбу з автоматичної стрілецької зброї бойовими патронами, приладів, спорядження, засобів інженерного озброєння та індивідуального захисту тощо.

2.2. Визначити чіткі механізми організації взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій (в першу чергу патріотично-виховного спрямування), керівників навчальних закладів, підприємств, установ з органами військового управління, з'єднаннями, військовими частинами, військовими навчальними закладами, організаціями та установами, спрямовані на:

2.2.1. Проведення добору кандидатів на посади інструкторів (викладачів) із військово-патріотичного виховання молоді, надаючи переваги учасникам бойових дій та антитерористичних операцій; організацію їх методичної підготовки.

2.2.2. Формування базових та типових навчальних планів, освітньо-професійних програмам загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I і II рівнів акредитації, в яких передбачатиметься необхідний навчальний час для комплексного вивчення відповідних навчальних дисциплін, спрямованих на військово-патріотичне виховання молоді.

2.2.3. Визначення чіткого переліку обов'язкових елементів навчально-матеріальної бази, основних нормативів з основ військової справи та умови їх виконання, критерії оцінки знань і навичок з основ військової справи.

2.2.4. Забезпечення навчальних закладів навчальними посібниками, озброєнням, боєприпасами, військовим та іншим майном, відповідними приміщеннями та базовими полігонами для організації і проведення стрільб з автоматичної стрілецької зброї бойовими патронами.

2.2.5. Створення і підтримку життєдіяльності спеціальних начальних центрів, на базі яких здійснюватимуться польові заняття, що передбачають виконання нормативів з основ цивільної оборони та військової справи з використанням зброї, в тому числі стрільбу з автоматичної стрілецької зброї бойовими патронами, приладів, спорядження, засобів інженерного озброєння та індивідуального захисту тощо.

2.2.6. Реалізацію інших організаційних заходів, в тому числі із матеріально-технічного і ресурсного забезпечення, спрямованих на виконання пункту 1 цієї Постанови.

3. Доручити Кабінету Міністрів України, під час формування проекту Державного бюджету України на 2015 рік та наступні роки, передбачити необхідні видатки у обсягах, достатніх для створення та функціонування системи військово-патріотичного виховання молоді, незалежно від статі.

4. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос