Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О повышении эффективности системы государственного ветеринарного и фитосанитарного контроля

Проект постановления Верховной Рады Украины от 19.05.2014 № 4902
Дата рассмотрения: 19.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про підвищення ефективності системи державного ветеринарного та фітосанітарного контролю

Верховна Рада України постановляє:

1. Рекомендувати Кабінету Міністрів України при реформуванні системи центральних органів виконавчої влади у місячний термін після набрання чинності цієї Постанови здійснити комплекс заходів, спрямованих на:

1.1. Ліквідацію Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

1.2. Покладання основної відповідальності за якість та безпечність продуктів харчування на виробників та постачальників - операторів ринку. У зв'язку з цим забезпечити вдосконалення мережі та підвищення ефективності діяльності ветеринарних та фітосанітарних лабораторій відповідно до міжнародних стандартів.

1.3. Закріплення за Міністерством аграрної політики та продовольства України функції реєстратора операторів ринку продовольчої продукції, з метою подальшого управління системою офіційного (державного) контролю.

1.4. Створення та запровадження починаючи з 1 січня 2015 року єдиної інформаційної (електронної) ветеринарної та фітосанітарної мережі, до якої вноситимуться всі сертифікати, видані ветеринарними та фітосанітарними лабораторіями відповідно до міжнародних стандартів.

2. Пропонувати Кабінету Міністрів України:

2.1. Розповсюдити єдину інформаційну (електронну) ветеринарну та фітосанітарну мережу, створення якої передбачено підпунктом 1.4 пункту 1 цієї Постанови, на центральні та місцеві компетентні органи державного контролю та нагляду, прикордонні пости, економічних операторів, які забезпечуватимуть контроль імпорту та експорту живих тварин та продуктів тваринного походження, ветеринарних та санітарних сертифікатів, що супроводжують вантажі під час переміщень через державний кордон замість підрозділів ліквідованої Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.

2.2. У тримісячний термін після набрання чинності цієї Постанови внести на розгляд Верховної Ради України законодавчі пропозиції, спрямовані на максимальне наближення українського законодавства з питань ветеринарного та фітосанітарного контролю до законодавства ЄС, а також спрямовані на виконання пункту 1 цієї Постанови.

3. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

О. В. Турчинов

Опрос