Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Национальной антитеррористической доктрине Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 05.05.2014 № 4803
Дата рассмотрения: 05.05.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Національну антитерористичну доктрину України

Враховуючи масштабність терористичної загрози державі Україна,

Усвідомлюючи, що така небезпека має системний та довгостроковий характер, націлена на знищення держави Україна, асиміляцію та денаціоналізацію українського народу,

Керуючись Законом України "Про основи національної безпеки України", Указом Президента України "Про Воєнну доктрину України" Верховна Рада України постановляє:

1. Затвердити Національну антитерористичну доктрину України (додається).

2. Кабінету Міністрів України внести в установленому порядку пропозиції щодо приведення актів законодавства у відповідність із цією постановою.

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

 

 

Національна антитерористична доктрина України

I. ОСНОВНІ ЗАСАДИ:

1. Запровадження кримінальної відповідальності у вигляді смертної кари за вчинення злочинів проти національної безпеки і оборони України.

2. Термінове проведення реформування сектору безпеки України. Суттєве збільшення фінансування для посилення управлінської та технологічної модернізації розвідувальних, контррозвідувальних органів, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України.

3. Проведення реформування Збройних Сил України, поновлення призову на військову службу. Забезпечення підготовки до максимальної боєготовності, здатності захищати територіальну цілісність України та її населення.

4. Поновлення ядерного статусу держави, забезпечення витребування компенсації за порушення положень Будапештського меморандуму та спрямування отриманих коштів на фінансування обороноздатності держави.

5. Прийняття законодавства про вільний легальний обіг зброї серед населення та проведення обов'язкової підготовки власників легальної зброї до можливої участі у військових діях для захисту території України.

6. Проведення у найкоротші терміни службами розвідки, контррозвідки, підрозділами СБУ перевірок фактів можливої причетності державних службовців до співпраці з іноземними спецслужбами та, в подальшому, проведення таких перевірок систематично.

7. Забезпечення силами Держприкордонслужби України із залученням працівників СБУ посиленого контролю за пропускним режимом, закриття кордонів. Проведення технологічного переоснащення пунктів пропуску через державний кордон за останніми новітніми технологіями.

8. Запровадження проведення антитерористичної просвіти і навчання в Україні, підготовки кадрів у ВНЗ, проведення навчальних дисциплін у школах.

9. Україна вважає, що головним партнером українського народу в боротьбі проти тероризму та загрози початку третьої світової війни є російський народ. В зв'язку з цим, необхідне проведення довгострокової кампанії націленої на інформування громадян РФ про справжні цілі російської влади, масштаби дезінформації ЗМІ підконтрольних російській владі та злочинне спонукання до братовбивчої війни проти України.

II. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ:

10. Для підтримки антитерористичної діяльності необхідно втілення наступних ключових заходів:

- прийняття на найближчих пленарних засіданнях Верховної Ради України Закону про проведення люстрації в Україні в якому передбачити обов'язкове звільнення із державної служби та покарання агентів спецслужб іноземних держав, хабарників, осіб, спосіб і стиль життя яких, не відповідає національному законодавству по боротьбі з корупцією;

- прийняття на найближчих пленарних засіданнях Верховної Ради України Законів по боротьбі з корупцією;

- проведення у 2014 році позачергових виборів народних депутатів України.

11. Кабінету Міністрів України:

- прийняти рішення про створення міністерства України з питань пропаганди миру та інформаційної безпеки;

- у найкоротші терміни розробити національну комплексну інформаційно-пропагандистську програму по боротьбі з тероризмом і забезпеченню єдності українського народу;

- посилити контроль та відповідальність за поширення у ЗМІ випадків проявів підтримки тероризму;

- забезпечити інформування громадян, в тому числі за допомогою профспілкових організацій працівників, про зусилля влади в проведенні економічних реформ, вжитих заходів задля процвітання та добробуту населення.

____________

Опрос