Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении Верховной Рады Украины к Совету Европы

Проект постановления Верховной Рады Украины от 21.03.2014 № 4522
Дата рассмотрения: 21.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення Верховної Ради України до Ради Європи

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Звернення Верховної Ради України до Ради Європи (додається).

2. Голові Верховної Ради України направити текст Звернення Верховної Ради України до Ради Європи.

3. Ця Постанова набирає чинності з моменту її ухвалення.

 

Голова Верховної Ради
України

О. В. ТУРЧИНОВ

 

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Ради Європи

1 березня 2014 року Рада Федерації Федеральних Зборів Росії ухвалила рішення щодо можливості використання збройних сил Росії на території України. Ще раніше російські війська увійшли на територію України в Криму під надуманим приводом захисту російськомовного населення.

Ці дії Російської Федерації як члена ООН та постійного члена Ради Безпеки ООН, учасника ОБСЄ та члена Ради Європи, якого з Україною пов'язує Договір про дружбу, співробітництво і партнерство 1997 року, є неприпустимими. Верховна Рада України наголошує, що Україна стала першою і наразі єдиною державою в світі, яка добровільно, за власною ініціативою відмовилася від ядерної зброї та ліквідувала всі її запаси під міжнародним контролем. Умовою такого безпрецедентного кроку стало надання 1994 року з боку Росії, Сполученого Королівства та США, до яких згодом приєдналися Франція та КНР, гарантій безпеки, зафіксованих у Меморандумі про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

Росія як одна з держав-гарантів зобов'язалася утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, а також поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.

Дії Росії є кричущим порушенням всіх засадничих принципів міжнародних відносин, підривають основи безпеки на Європейському континенті, порушують права та свободи людей, що проживають на території України. Військові дії Російської Федерації на території України, її сприяння сепаратизму та тероризму у східному регіоні України, організація та проведення незаконного референдуму на території Автономної Республіки Крим грубо порушують права людини і основні свободи в Україні, а саме право на свободу пересування, свободу слова, свободу волевиявлення тощо. Зі сторони Російської Федерації було порушено основні засади функціонування Ради Європи, що закріплено ст. 1 Статуту Ради Європи, які стосуються мети Ради Європи щодо досягнення більшого єднання між її членами для збереження та втілення в життя ідеалів і принципів, які є їхнім спільним надбанням, а також сприяння їхньому економічному та соціальному прогресу.

У зв'язку з військовими діями Російської Федерації проти України Верховна Рада України, керуючись ст. 3, 7, 8 Статуту Ради Європи, звертається до Ради Європи із зверненням:

розслідувати факти військової агресії Російської Федерації проти України, що призвели до масштабних порушень прав людини і основних свобод;

прийняти рішення про припинення членства Російської Федерації в Раді Європи як такої, що порушує права людини і основні свободи в Україні.

Закликаємо продемонструвати солідарність з Українським народом та захистити суверенітет і територіальну цілісність України. Потурання військовим діям проти України може мати непоправні наслідки для всього світового миропорядку.

____________

Опрос