Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обращение Верховной Рады Украины к Организации Объединенных Наций

Проект постановления Верховной Рады Украины от 12.03.2014 № 4418
Дата рассмотрения: 12.03.2014 Карта проходжения проекта

Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй

Впродовж останнього часу, не зважаючи на стриманість та поміркованість дій органів державної влади України та її збройних сил, ситуація на території Автономної Республіки Крим продовжує різко погіршуватись внаслідок активізації дій з боку збройних сил та Чорноморського флоту Російської Федерації. Фактично йдеться про неспровокований акт агресії проти України з боку Російської Федерації.

З огляду на це, Україна як держава-фундатор Організації Об'єднаних Націй, спираючись на положення пункту 1 статті 1, пунктів 3, 4 статті 2 Статуту ООН, закликає Організацію Об'єднаних Націй відповідно до пункту 2 статті 11 негайно розглянути ситуацію, що склалася в Автономній Республіці Крим, у зв'язку з брутальними відносно неї порушеннями Російською Федерацією основоположних принципів міжнародного права, що закріплені Статутом ООН.

Разом з тим, згідно з визнаним Статутом ООН (стаття 51) правом на самооборону, Україна залишає за собою право в разі необхідності звернутись до будь-якої держави або регіональної системи колективної безпеки за допомогою щодо відновлення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

____________

Опрос