Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении информационной безопасности и суверенитета Украины, недопущении ограничений доступа граждан к информации и использованию радиочастотного ресурса Украины в соответствии с требованиями действующего законодательства

Проект постановления Верховной Рады Украины от 11.03.2014 № 4401
Дата рассмотрения: 11.03.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про забезпечення інформаційної безпеки та суверенітету України, недопущення обмежень доступу громадян до інформації та використання радіочастотного ресурсу України у відповідності з вимогами чинного законодавства

Зважаючи на те, що, відповідно до ст. 17 Конституції України, забезпечення інформаційної безпеки є однією з найважливіших функцій держави, справою всього Українського народу, а основними напрямами державної політики з питань національної безпеки України в інформаційній сфері є забезпечення інформаційного суверенітету України та вжиття комплексних заходів щодо захисту національного інформаційного простору та протидії монополізації інформаційної сфери України (ст. 8 Закону України "Про основи національної безпеки України"), враховуючи те, що в інформаційній сфері обмеження свободи слова та доступу громадян до інформації, відповідно до ст. 7 Закону України "Про основи національної безпеки України", визнано однією з основних загроз національній безпеці України та стабільності в суспільстві, Верховна Рада України постановляє:

1. Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення забезпечити можливість загальнонаціональним телерадіоорганізаціям, які створюють телевізійні програми та передачі і розповсюджують їх без стягнення абонентської плати, мовлення у відкритому некодованому вигляді в загальнонаціональній мережі цифрового наземного телевізійного мовлення.

2. Генеральній прокуратурі України провести перевірку законності рішень Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про видачу ТОВ "ЗЕОНБУД" ліцензій провайдера програмної послуги багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) і, у разі виявлення порушень, вжити відповідних заходів прокурорського реагування, спрямованих на усунення порушень закону, причин та умов, що їм сприяли, притягнення осіб до передбаченої законом відповідальності.

3. Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, відповідно до ст. 21 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", передати Антимонопольному комітету України всі наявні відомості, які можуть свідчити про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку, провайдером програмної послуги ТОВ "ЗЕОНБУД".

4. Рекомендувати Антимонопольному комітету України у разі виявлення випадків порушення законодавства про захист економічної конкуренції розглянути питання щодо усунення винною особою наслідків порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

5. Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі - НКРЗІ):

провести перевірку зони покриття багатоканальних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 ТОВ "ЗЕОНБУД" та поінформувати Верховну Раду України, чи складає відповідна зона покриття 95 % населення України;

невідкладно оприлюднити на офіційному веб-порталі НКРЗІ усі дозвільні документи на експлуатацію радіоелектронних засобів ТОВ "ЗЕОНБУД".

6. Органам державної влади, згаданим у пунктах 1 - 5 цієї Постанови, проінформувати до 18 квітня 2014 року Верховну Раду України про вжиті заходи та їх результати.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос