Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О безотлагательных мерах по обеспечению общественного порядка и общественной безопасности в столице Украины - городе Киеве

Проект постановления Верховной Рады Украины от 27.02.2014 № 4312
Дата рассмотрения: 27.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про негайні заходи щодо забезпечення громадського порядку та громадської безпеки в столиці України - місті Києві

Враховуючи негайну необхідність забезпечення громадського порядку та громадської безпеки, усвідомлюючи відповідальність за ситуацію в столиці України - місті Києві, з метою законодавчого врегулювання участі громадськості в охороні громадського порядку, сприянні органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам та органам виконавчої влади міста Києва, а також припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров'я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, рятуванні людей і майна під час стихійного лиха та інших надзвичайних обставин Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати легалізованими з моменту утворення сформовані у місті Києві в період з 01 грудня 2013 року по 23 лютого 2014 року громадські формування та громадські загони з охорони громадського порядку.

Зобов'язати громадські формування та громадські загони з охорони громадського порядку, сформовані у місті Києві в період з 01 грудня 2013 року по 23 лютого 2014 року, письмово повідомити про їх утворення виконавчий орган Київської міської ради (Київську міську державну адміністрацію) та Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві.

2. Вважати легалізованими з моменту письмового повідомлення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в м. Києві про утворення громадські формування та громадські загони з охорони громадського порядку, сформовані у місті Києві протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією Постановою.

3. З моменту легалізації на громадські формування та громадські загони з охорони громадського порядку, зазначені в пунктах 1 і 2 цієї постанови поширюється дія Закону України "Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 40, ст. 338, із змінами, внесеними згідно із Законами N 393-IV від 26.12.2002, ВВР, 2003, N 13, ст. 90 N 662-IV від 03.04.2003, ВВР, 2003, N 27, ст. 209).

4. Протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією Постановою здійснити реорганізацію та реформування системи органів внутрішніх справ з метою забезпечення реального перерозподілу повноважень із забезпечення охорони громадського порядку між органами внутрішніх справ та територіальними громадами.

5. Реорганізація системи органів внутрішніх справ, передбачена у пункті 3 цієї Постанови, проводиться з обов'язковим урахуванням законодавства про люстрацію системи органів внутрішніх справ, та має на меті унеможливлення участі працівників та колишніх працівників органів внутрішніх справ, які брали участь чи будь-яким чином сприяли вбивствам та ушкодженням здоров'я мирних протестувальників у період з 01 грудня 2013 року по 23 лютого 2014 року, в подальшій роботі правоохоронних органів.

6. Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією підготувати та протягом тижня з дня набрання чинності цією Постановою подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про люстрацію системи органів внутрішніх справ.

7. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос