Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праве собственности и праве пользования религиозных организаций на имущество

Проект постановления Верховной Рады Украины от 27.02.2014 № 4298
Дата рассмотрения: 27.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про право власності та право користування релігійних організацій на майно

З метою збереження майна релігійних організацій (релігійних громад, управління і центрів, монастирів, релігійних братств, місіонерських товариств (місій), духовних навчальних закладів, а також об'єднань, що складаються з вищезазначених релігійних організацій), яке становить історичну, художню або іншу культурну цінність, іншого майна релігійних організацій, майна, що передане в користування релігійним організаціям відповідно до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", Верховна Рада України постановляє:

1. Право власності релігійних організацій на майно, набуте законним шляхом відповідно до чинного законодавства України є непорушним. Жодна релігійна організація, незалежно від культу, віросповідання, напряму, течії або толку не може бути незаконно позбавлена майна, яке їй належить на праві приватної власності.

2. Визнати за релігійними організаціями, незалежно від культу, віросповідання, напряму, течії або толку, право користування майном, яке є власністю держави, громадських організацій або громадян та передане релігійним організаціям в користування на договірних засадах.

3. Припинення права власності або права користування майном релігійних організацій незалежно від культу, віросповідання, напряму, течії або толку, відбувається виключно за згодою релігійних організацій або на підставі відповідного рішення суду, що набрало законної сили.

4. Забороняється без згоди релігійних організацій або відповідного рішення суду, що набрало законної сили:

а) вилучати майно релігійних організацій, що належить їм на праві власності або користування, для будь-яких потреб, в тому числі для потреб держави;

б) передавати без згоди релігійних організацій майно релігійних організацій, що знаходиться в їх користуванні, в користування іншим релігійним організаціям, третім особам;

в) позбавляти права користування майном релігійні організації з підстав їх належності, культу, віросповідання, напряму, течії або толку, а також інших підстав, не передбачених Законами України.

5. Особи, які порушують право власності або право користування релігійних організацій на майно, що їм належить або передане державою, громадськими організаціями, громадянами, несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства.

Дія цієї Постанови поширюється на всі релігійні організації, що зареєстровані та здійснюють свою діяльність в України відповідно до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації".

Постанова набуває чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

Опрос