Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 150-летия со дня рождения митрополита Украинской Греко-Католической Церкви Андрея Шептицкого

Проект постановления Верховной Рады Украины от 24.02.2014 № 4233
Дата рассмотрения: 24.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького

29 липня 2015 року виповнюється 150 років від дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви, громадського діяча, мецената Андрея Шептицького.

Враховуючи вагомий внесок митрополита Андрея Шептицького у розвиток духовності українського народу, Верховна Рада України постановляє:

1. У 2015 році урочисто відзначити на державному рівні 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки і проведення заходів щодо відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького;

у двотижневий термін після утворення організаційного комітету розробити і затвердити план заходів щодо відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

У плані заходів передбачити:

видання документальної спадщини митрополита Андрея Шептицького та її популяризацію;

проведення на базі вищих навчальних закладів наукових конференцій, круглих столів, присвячених життю та діяльності митрополита Андрея Шептицького;

здійснення заходів зі збереження та реставрації об'єктів, пов'язаних з діяльністю митрополита Андрея Шептицького, встановлення на них пам'ятних дошок.

3. Рекомендувати Львівській міській раді скасувати свою Ухвалу N 2377 від 30 травня 2013 року та відновити "Народну лічницю" Андрея Шептицького.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення та радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені життю і творчості митрополита Андрея Шептицького, та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 150-річчя з дня його народження.

5. Запропонувати:

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького;

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету з нагоди 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос