Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении Верховной Рады Украины к Национальному банку Украины относительно приостановления на территории Украины деятельности филиалов и представительств банков Российской Федерации до завершения антитеррористической операции на востоке Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 27.06.2014 № 4181а
Дата рассмотрения: 27.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення Верховної Ради України до Національного банку України щодо призупинення на території України діяльності філій та представництв банків Російської Федерації до завершення антитерористичної операції на сході України

У зв'язку з можливою фінансовою підтримкою Російською Федерацією терористичних угрупувань, що діють на сході України, та з метою забезпечення національної безпеки України Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити та направити Звернення Верховної Ради України до Національного банку України щодо призупинення на території України діяльності філій та представництв банків Російської Федерації до завершення антитерористичної операції на сході України.

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

 

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Національного банку України щодо призупинення на території України діяльності філій та представництв банків Російської Федерації до завершення антитерористичної операції на сході України

Росія після окупації й анексії Кримського півострова фактично підтримує збройні сепаратистські рухи, що діють у деяких частинах Луганської й Донецької областей, де проводиться антитерористична операція. У цих рухах, зокрема, беруть участь громадяни Росії. Кількість загиблих під час подій на сході України за попередніми даними сягає більше 200 осіб, а державі та суспільству завдано неймовірних збитків.

Вся світова спільнота, зокрема країни Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки, відкрито заявляють про те, що бойові дії на сході України відбуваються за підтримки Російської Федерації, в тому числі - фінансової. Така підтримка може надаватися через російські банки, які функціонують на території України, діяльність яких за таких обставин, в силу дії статті 7 Закону України "Про основи національної безпеки України" становить загрозу національній безпеці нашої держави.

Заклики до припинення підтримки терористичних угрупувань висловлювали також генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. Питання щодо підтримки Російською Федерацією терористів на Сході України розглядалося також на саміті країн "Великої сімки".

Тому є всі підстави для тимчасового призупинення діяльності банківських установ Російської Федерації, які діють на території України, для проведення відповідних перевірок.

Крім того, як відомо, Російська Федерація на окупованих територіях протиправно призупинила діяльність всіх українських банків, а тому застосування Україною симетричних заходів до країни агресора відновить справедливість у суспільстві.

Функції нагляду та регулятивної діяльності щодо банківських установ Законом покладено на Національний банк України.

Враховуючи викладене вище, Верховна Рада України звертається до Національного банку України з пропозицією:

1) до закінчення антитерористичної операції призупинити здійснення банківських операцій філіями та представництвами російських банків на території України;

2) провести позапланову перевірку філій та представництв російських банків на території України на предмет їх причетності до фінансування тероризму;

3) у випадку виявлення фактів причетності філій та представництв російських банків до фінансування тероризму скасувати їх акредитацію та вжити заходів до позбавлення їх банківської ліцензії.

____________

Опрос