Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О выражении недоверия Генеральному прокурору Украины Пшонке В. П.

Проект постановления Верховной Рады Украины от 21.02.2014 № 4170
Дата рассмотрения: 21.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про висловлення недовіри Генеральному прокурору України Пшонці В. П.

Протягом трьох місяців в Україні правоохоронні органи неправомірно застосовують заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та зброю до учасників акцій протесту у м. Києві та інших містах України. Системними стали перевищення їх посадовими особами влади та посадових повноважень, а також вчинення інших тяжких та особливо тяжких злочинів, які полягали у вбивстві багатьох людей та нанесенні тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, приниженні працівниками спецпідрозділів міліції честі й гідності людини, застосуванні щодо мирних громадян катування (роздягання людини догола на п'ятнадцятиградусному морозі та мовчазне спостереження за цими діями старших офіцерів міліції), застосуванні водометів стосовно учасників акцій протесту при температурі повітря нижче 0 градусів C, викраденні людей, насильницькому та протиправному позбавленні їх волі, насильницькому їх вивозі у безлюдні місця, безпідставному затриманні великої кількості громадян в різних містах України, їх побитті, протиправному знищенні майна учасників протестних акцій, незаконному прослуховуванні опозиційних політиків, активістів та учасників протестних акцій, потуранню злочинній діяльності організованих злочинних угруповань, які використовувались для застосування насильства стосовно мирних громадян та знищення їх майна тощо.

Така ситуація стала можливою значною мірою через відсутність адекватної правової реакції на ці дії з боку органів прокуратури, а також упередженим їх ставленням до учасників акцій протесту.

Генеральний прокурор України Пшонка В. П. не забезпечив організацію діяльності органів прокуратури, яка б забезпечила всемірне утвердження верховенства права, зміцнення правопорядку, а також захисту від протиправних посягань, закріпленого Конституцією України конституційного ладу, гарантованих Конституцією, законами України та міжнародними нормативно-правовими актами прав і свобод людини та громадянина.

Діяльність Генерального прокурора України Пшонки В. П. призвела до масового порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, десятків вбитих та сотень поранених громадян.

Керуючись пунктом 25 частини першої статті 85, частиною першою статті 122 Конституції України,

Верховна Рада України постановляє:

1. Висловити недовіру Генеральному прокурору України Пшонці Віктору Павловичу, що має наслідком його відставку з посади.

2. Ця Постанова набирає чинності з моменту її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос