Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обращении к Президенту Украины относительно безотлагательного направления в Верховную Раду Украины представления об освобождении от должности Председателя Национального банка Украины Соркина И. Г. и расследования деятельности должностных лиц Национального банка Украины в связи с невыполнением ими должностных обязанностей относительно обеспечения стабильности денежной единицы Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 07.02.2014 № 4114
Дата рассмотрения: 07.02.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про звернення до Президента України щодо невідкладного направлення до Верховної Ради України подання про звільнення з посади Голови Національного банку України Соркіна І. Г. та розслідування діяльності посадових осіб Національного банку України у зв'язку з невиконанням ними посадових обов'язків щодо забезпечення стабільності грошової одиниці України

Частиною другою статті 99 Конституції України встановлено, що забезпечення стабільності грошової одиниці є основною функцією центрального банку держави - Національного банку України.

Пунктом 18 частини першої статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить призначення на посаду та звільнення з посади Голови Національного банку України за поданням Президента України.

А пунктом 9 частини восьмої статті 18 Закону України "Про Національний банк України" визначено, що Голова Національного банку України звільняється з посади Верховною Радою України за поданням Президента України, в тому числі, у випадку невиконання посадових обов'язків.

Тобто Верховна Рада України і Президент України несуть спільну відповідальність за діяльність Голови Національного банку України.

На сьогодні, внаслідок некомпетентної і непрофесійної політики керівництва Національного банку України відбувається різка дестабілізація курсу національної валюти, що загрожує економічним інтересам держави і призвело до знецінення заощаджень громадян України.

У зв'язку з необґрунтованим різким падінням курсу гривні по відношенню до основних світових валют, непрозорим використанням коштів Національного банку України, бездіяльністю посадових осіб Національного банку України щодо ситуації на валютному ринку України та фактичним стимулюванням масштабних валютних спекулятивних операцій комерційних банків за рахунок коштів Національного банку України, які повинні були направлені на покращення кредитоспроможності комерційних банків і з метою недопущення цього та необхідністю забезпечення стабільності грошової одиниці України - гривні, Верховна Рада України постановляє:

1. Звернутися до Президента України щодо невідкладного направлення до Верховної Ради України, відповідно до пункту 18 частини першої статті 85 Конституції України, подання Президента України про звільнення Соркіна Ігоря В'ячеславовича з посади Голови Національного банку України.

2. Звернутися до Генерального прокурора України Пшонки В. П. щодо негайного початку проведення розслідування діяльності посадових осіб Національного банку та відсторонення на час розслідування від виконання службових обов'язків Голови Національного банку України Соркіна І. В.

3. Зобов'язати членів Ради Національного банку України, призначених Верховною Радою України, а також рекомендувати членам Ради Національного банку України, що призначені Президентом України, невідкладно, на виконання вимог статті 9 Закону України "Про Національний банк України", зважаючи на різку дестабілізацію курсу грошової одиниці:

1) забезпечити здійснення контролю за проведенням грошово-кредитної політики;

2) здійснити аналіз впливу грошово-кредитної політики України на стан соціально-економічного розвитку України та розробити пропозиції щодо внесення відповідних змін до неї;

3) переглянути кошторис доходів та витрат Національного банку на наступний рік і подати Верховній Раді України інформацію про розрахунок частини прогнозованого прибутку до розподілу наступного року, яка підлягатиме перерахуванню до Державного бюджету України;

4) внести рекомендації Правлінню Національного банку в межах розроблених Основних засад грошово-кредитної політики стосовно:

- методів та форм прогнозування макропоказників економічного і соціального розвитку України, а також грошово-кредитної політики;

- окремих заходів монетарного і регулятивного характеру та їх впливу на економічний і соціальний розвиток України;

- політики курсоутворення та валютного регулювання;

- розвитку банківської системи та окремих нормативних актів з питань банківської діяльності;

- вдосконалення платіжної системи;

- та інших питань, віднесених законом до компетенції Ради Національного банку, з метою забезпечення дій Національного банку України щодо стабілізації курсу гривні.

5) внести рекомендації стосовно впливу політики державних запозичень та податкової політики на стан грошово-кредитної сфери України;

6) надати оцінку діяльності Правління Національного банку щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики, в тому числі і ситуації із дестабілізацією грошової одиниці України, що існує на сьогодні.

7) у разі неодноразового невиконання або неналежного виконання Правлінням Національного банку рішень Ради Національного банку, які є обов'язковими згідно з цим Законом, звернутися до Верховної Ради України та Президента України з викладенням своїх позицій.

9) надати Верховній Раді України у тижневий строк інформацію щодо виконання Постанови.

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос