Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О самороспуске Верховной Рады Украины седьмого созыва

Проект постановления Верховной Рады Украины от 18.06.2014 № 4106а
Дата рассмотрения: 18.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про саморозпуск Верховної Ради України сьомого скликання

Відповідно до статті 1 Основного Закону держави Україна є демократичною і правовою державою. Засади демократичного функціонування держави забезпечуються, зокрема, і шляхом реалізації положень частини першої статті 5 Конституції України, згідно з якою носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Однією із форм народного волевиявлення є вибори (стаття 69 Конституції України). На основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування громадяни України обирають конституційний склад Верховної Ради України - чотириста п'ятдесят народних депутатів України (частина перша статті 76 Основного Закону держави).

Верховна Рада України за своєю природою є представницьким органом державної влади, повноважним представляти інтереси Українського народу. У випадку невиконання взятих на себе зобов'язань держава в особі органів державної влади несе відповідальність перед її громадянами.

Враховуючи наведене вище та відповідно до пункту 7 частини першої статті 106 Конституції України, з огляду на неспроможність Верховної Ради України сьомого скликання в повній мірі представляти інтереси народу України, Верховна Рада України постановляє:

1. Визнати Верховну Раду України сьомого скликання такою, що саморозпустилася.

2. Звернутися до Президента України з пропозицією призначити позачергові вибори народних депутатів України.

3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос