Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на поставку в Российскую Федерацию товаров военного назначения и двойного использования

Проект постановления Верховной Рады Украины от 17.06.2014 № 4098а
Дата рассмотрения: 17.06.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про мораторій на постачання до Російської Федерації товарів військового призначення та подвійного використання

Верховна Рада України постановляє:

1. Рекомендувати Державній компанії "Укрспецекспорт" та дочірнім підприємствам у місячний термін після набрання чинності цієї Постанови призупинити будь-яке постачання товарів військового призначення та подвійного використання до Російської Федерації.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України у місячний термін після набрання чинності цієї Постанови:

2.1. Підготувати список продукції військового призначення та подвійного використання, яку експортують підприємства, установи і організації усіх форм власності.

2.2. Підготувати і подати Верховній Раді України проект Закону України про накладення повної заборони на постачання вищезгаданої продукції підприємствам, установам і організаціям усіх форм власності, які є резидентами Російської Федерації (включаючи їх філії та представництва за межами РФ), а також резидентам інших країн, які закуповують продукцію військового призначення для подальшої її передачі підприємствам військово-промислового комплексу Російській Федерації чи уповноваженим ними особами.

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України у місячний термін після набрання чинності цієї Постанови:

3.1. Вжити заходів щодо контролю за торгівлею з Російською Федерацією і недопущення нелегального експорту продукції військового призначення та подвійного використання підприємствами приватної і комунальної форм власності.

3.2. Негайно розпочати роботу з пошуку закордонних та внутрішніх споживачів, що зацікавлені у додатковому надходженні вищезгаданої продукції;

3.3. Підготувати пропозиції щодо комплексу заходів та відповідні законопроекти, у тому числі проект змін до Закону про Державний бюджет України на 2014 рік, покликані у стислі строки компенсувати українським підприємствам - виробникам товарів військового та подвійного призначення втрати від заборони їх поставок Російській Федерації.

4. Рекомендувати Кабінету Міністрів України невідкладно створити міжвідомчу комісію, яка буде контролювати виконання цієї Постанови та надаватиме Верховній Раді України пропозиції щодо нормативного забезпечення її виконання.

5. Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони взяти на контроль реалізацію рекомендованих заходів.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

 

Голова Верховної Ради
України

О. В. ТУРЧИНОВ

Опрос