Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 110-летия со дня рождения Георгия (Джорджа) Гамова

Проект постановления Верховной Рады Украины от 14.01.2014 № 3872
Дата рассмотрения: 14.01.2014 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 110-річчя з дня народження Георгія (Джорджа) Гамова

4 березня 2014 року виповнюється 110 років з дня народження Георгія (Джорджа) Гамова - фізика-теоретика, космолога українського походження (народився у місті Одесі), який побудував теорію альфа-розпаду через тунелювання, працював в області радіоактивного розпаду атомних ядер, ядерного синтезу в надрах зірок, теорією Великого вибуху, походження елементів і над проблемами генетики. Світове визнання Георгій (Джордж) Гамов одержав за розробку теорії Великого вибуху, тобто походження Всесвіту, розрахунок генетичного коду, відкриття способів передачі спадкової інформації. Як фізик вивів формулу, що започаткувала теоретичне обґрунтування альфа-розпаду атомного ядра. Георгій (Джордж) Гамов - автор теорії утворення хімічних елементів, згідно з якою вся речовина первісно складалася з нейтронів.

Враховуючи значний особистий внесок Георгія (Джорджа) Гамова у розвиток квантової механіки, атомної та ядерної фізики, астрофізики, космології, біології, історії фізики, Верховна Рада України постановляє:

1. Урочисто відзначити на державному рівні 110-річчя з дня народження Георгія (Джорджа) Гамова.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 110-річчя з дня народження Георгія (Джорджа) Гамова;

у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 110-річчя з дня народження Георгія (Джорджа) Гамова, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення. У плані заходів передбачити спорудження пам'ятника Георгію (Джорджу) Гамову в місті Одесі.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені життю і науковій діяльності Георгія (Джорджа) Гамова, та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 110-річчя з дня його народження.

4. Запропонувати Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" випустити серію поштових марок, присвячених 110-річчю з дня народження Георгія (Джорджа) Гамова.

5. Рекомендувати Національному банку України виготовити і ввести в обіг монету, присвячену 110-річчю з дня народження Георгія (Джорджа) Гамова.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос