Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об образовании Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам расследования противоправных деяний правоохранительных органов и отдельных должностных лиц, посягательств на права и свободы, жизнь и здоровье граждан во время событий, связанных с массовыми акциями общественно-политического протеста, происходящих в Украине с 21 ноября 2013 года

Проект постановления Верховной Рады Украины от 26.12.2013 № 3832
Дата рассмотрения: 26.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року

Відповідно до частини четвертої статті 89 Конституції України, статті 87 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року.

2. Визначити основними завданнями Тимчасової слідчої комісії: одержання повної та достовірної інформації щодо протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року; встановлення конкретних осіб, винних в організації силового розгону мирних демонстрацій, побитті громадян, нападах на журналістів та перешкоджанні їх професійній діяльності; підготовка та направлення відповідних матеріалів до Генеральної прокуратури України з метою притягнення до відповідальності вищезазначених осіб.

3. Визначити кількісний склад Тимчасової слідчої комісії, виходячи із забезпечення такого представництва:

- фракція Партії регіонів - 3 народних депутата України;

- фракція Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" - 2 народних депутата України;

- фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" - 1 народний депутат України;

- фракція Комуністичної партії України - 1 народний депутат України;

- фракція Політичної партії "Удар Віталія Кличка" - 1 народний депутат України.

4. Обрати головою Тимчасової слідчої комісії народного депутата України Москаля Геннадія Геннадійовича (фракція Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина").

5. Враховуючи надані пропозиції депутатських фракцій, обрати до складу Тимчасової слідчої комісії таких народних депутатів України:

Медуниця Олег Вячеславович - фракція Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина";

Махніцький Олег Ігорович - фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода";

Паламарчук Микола Петрович - фракція Політичної партії "Удар Віталія Кличка".

6. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення діяльності Тимчасової слідчої комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

7. Визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії - один рік з дня прийняття цієї Постанови.

8. Звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше шестимісячного терміну з дня прийняття цієї Постанови.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос