Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении к Президенту Украины Януковичу В. Ф. с требованием отставки Премьер-министра Украины Азарова Н. Я.

Проект постановления Верховной Рады Украины от 16.12.2013 № 3762
Дата рассмотрения: 16.12.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення до Президента України Януковича В. Ф. з вимогою відставки Прем'єр-міністра України Азарова М. Я.

Верховна Рада постановляє:

1. Схвалити та направити Звернення Верховної Ради України до Президента України Януковича В. Ф. з вимогою відставки Прем'єр-міністра України Азарова М. Я.

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

 

Проект

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Президента України Януковича В. Ф. з вимогою відставки Прем'єр-міністра України Азарова М. Я.

Соціально-економічна ситуація, яка склалась в Україні за період діяльності Прем'єр-міністра України Азарова М. Я., викликає серйозне занепокоєння у суспільстві: підвищення цін на тарифи на житлово-комунальні послуги, продукти харчування, підвищення пенсійного віку при значно нижчому рівні середньої тривалості життя, закриття лікарень та шкіл, посилення податкового тиску, припинення виплат пільг окремим категоріям соціально незахищених верств населення.

Урядовці кожного дня повторюють одну і ту ж тезу про покращення життя громадян вже сьогодні, однак, фактичний стан економіки свідчить протилежне.

Про незадовільну економічну ситуацію в країні говорять також і провідні міжнародні організації. Так, за підрахунками Організації Об'єднаних Націй, за межею бідності в Україні наразі живуть четверо з п'яти українців. При цьому, за останній рік українці збідніли на 10 %. Україна посідає 83-е місце у рейтингу розвитку суспільства за даними ООН, втративши за останній рік 7 позицій. У рейтингу економічної свободи, складеного Світовим банком, Україна посіла 163-ю позицію. Це найгірший показник серед країн Європи.

Практично всі задекларовані реформи нинішньої влади провалено.

Також, діючи всупереч Закону, 21 листопада 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження N 905 "Питання укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами - членами, з іншої сторони", яким призупинив процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами - членами, з іншої сторони, і дію рішення Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2013 р. "Про підготовку до підписання проекту Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами - членами, з іншої сторони".

Уряд порушив статтю 19 Конституції України та перевищив свої повноваження, оскільки розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 р. N 905-р суперечить актам Президента України та законам України. Відповідно до частини 1 статті 50 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", уряд на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, щорічного послання Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження.

Відповідно до статті 11 Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", основними засадами зовнішньої політики держави визначено забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі.

У подальшому, конкретні вказівки Кабінету Міністрів України щодо інтеграції були надані в Указі Президента України N 127/2013 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 року "Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України".

Відтак як попередні нормативно-правові акти Верховної Ради України та Президента України є не скасованими, вони є обов'язковими до виконання Кабінетом Міністрів України, - проте Кабінет Міністрів України їх проігнорував.

Зважаючи на вищевикладене, Верховна Рада України висловлює незадовільну оцінку роботи Прем'єр-міністра України Азарова М. Я. та відповідно до частини дев'ятої статті 106 Конституції України вимагає відставки Прем'єр-міністра України Азарова М. Я.

____________

Опрос