Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О почтении памяти Григория Савовича Сковороды в связи с 220-летием со дня его смерти

Проект постановления Верховной Рады Украины от 21.11.2013 № 3662
Дата рассмотрения: 21.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про вшанування пам'яті Григорія Савовича Сковороди у зв'язку зі 220-річчям від дня його смерті

09 листопада 2014 року виповнюється 220 років від дня смерті видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета та педагога - Григорія Савовича Сковороди.

З метою вшанування пам'яті Григорія Савовича Сковороди на державному рівні, Верховна Рада України постановляє:

1. У 2014 році урочисто відзначити на державному рівні вшанування пам'яті Григорія Савовича Сковороди у зв'язку зі 220-річчям від дня його смерті.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

1) у місячний строк з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні вшанування пам'яті Григорія Савовича Сковороди у зв'язку зі 220-річчям від дня його смерті;

2) у місячний строк з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів, пов'язаних з відзначенням на державному рівні вшанування пам'яті Григорія Савовича Сковороди у зв'язку зі 220-річчям від дня його смерті, вирішити в установленому порядку питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів;

3) у плані заходів, пов'язаному з відзначенням на державному рівні вшанування пам'яті Григорія Савовича Сковороди у зв'язку зі 220-річчям від дня його смерті, зокрема передбачити:

- видання книг про Григорія Савовича Сковороду, якими забезпечити усі бібліотеки України з метою створення громадянам можливості для ознайомлення із його життям і діяльністю;

- проведення у навчальних закладах України та Чорнухинському літературно-меморіальному музеї Г. С. Сковороди (Полтавська область), заходів, а також тематичних конференцій, круглих столів, присвячених його життю та діяльності;

- здійснення заходів зі збереження та реставрації об'єктів, пов'язаних із постаттю Григорія Савовича Сковороди.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення та радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені життю і діяльності Григорія Савовича Сковороди, а також забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням вшанування його пам'яті.

4. Рекомендувати Національному банку України здійснити випуск пам'ятних монет із серії "Видатні діячі України" з зображенням Григорія Савовича Сковороди.

5. Запропонувати Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок із портретом Григорія Савовича Сковороди.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос