Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 80-летия со дня создания Национального заповедника "Софія Київська"

Проект постановления Верховной Рады Украины от 05.11.2013 № 3540
Дата рассмотрения: 05.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 80-річчя з дня створення Національного заповідника "Софія Київська"

У 2014 році виповнюється 80 років з дня створення Національного заповідника "Софія Київська".

Враховуючи загальнонаціональне значення унікальної пам'ятки світової культури - Національного заповідника "Софія Київська", її визначну роль в історії України, утвердженні духовних цінностей українського народу та з метою збереження і реабілітації пам'яток Національного заповідника "Софія Київська", Верховна Рада України постановляє:

1. У 2014 році урочисто відзначити на державному рівні 80-річчя з дня створення Національного заповідника "Софія Київська".

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки і проведення заходів щодо відзначення 80-річчя з дня створення Національного заповідника "Софія Київська";

у двотижневий термін після утворення організаційного комітету спільно із Національним заповідником "Софія Київська" розробити і затвердити план заходів щодо відзначення 80-річчя з дня створення Національного заповідника "Софія Київська", вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

У плані заходів передбачити:

проведення реставраційних робіт та удосконалення системи озеленення на об'єктах Національного заповідника "Софія Київська":

Софійський музей (Тепла Софія, Південна в'їзна брама, монастирські мури, крипта Софійського собору);

Судацька фортеця;

Територія Софійського музею (облаштування партерних квітників, створення аптекарського городу).

Заходи із міжнародної діяльності, зокрема:

розширення об'єкту "Київ: Собор Св. Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра" шляхом включення до нього Андріївської та Кирилівської церков;

утворення єдиної буферної зони з відповідним режимом використання для об'єкту "Київ: Собор Св. Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра";

початок підготовки номінаційного досьє для включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО об'єкта "Торгові пости та укріплення на Генуезьких торгових шляхах. Від Середземного до Чорного моря". Визначення іноземних партнерів (Італія, Туреччина, Греція, Ізраїль) у транскордонній номінації.

Проведення просвітницької та наукової діяльності на базі Національного заповідника "Софія Київська", інших спеціалізованих установах, запропонованих організаційним комітетом.

Комплекс мистецьких, виставкових та музейних заходів на державному та міжнародних рівнях, спрямованих на привернення уваги до світового значення унікальних пам'яток культури світової та національної спільноти.

Видання наукових каталогів, збірників, буклетів об'єктів присвячених об'єктам Національного заповідника "Софія Київська".

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення та радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені історії Національного заповідника "Софія Київська" та його пам'яткоохоронній, реставраційно-реабілітаційній, науково-дослідній, методичній, фондовій, експозиційній та просвітницькій діяльності, та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 80-річчя з дня його створення.

4. Запропонувати:

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" з нагоди 80-річчя з дня створення Національного заповідника "Софія Київська" видати поштову марку із зображенням музею "Андріївська церква" та художній немаркований конверт із зображенням Кирилівської церкви.

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету з нагоди 80-річчя з дня створення Національного заповідника "Софія Київська".

5. Рекомендувати Київській міській державній адміністрації забезпечити реставрацію фасадів будинків на території, прилеглій до архітектурного ансамблю Софійського собору.

6. Контроль за виконанням Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос