Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О 70-й годовщине с момента депортации крымскотатарского народа и лиц других национальностей с территории Украины (Автономная Республика Крым)

Проект постановления Верховной Рады Украины от 05.11.2013 № 3539
Дата рассмотрения: 05.11.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про 70-ті роковини з часу депортації кримськотатарського народу та осіб інших національностей з території України (Автономна Республіка Крим)

18 травня 1944 року на підставі незаконних і злочинних рішень, прийнятих органами державної влади колишнього СРСР, було піддано насильницькому переселенню кримськотатарський народ з території його історичного проживання. Така трагічна доля спіткала й інші національності, які проживали у Криму.

Засуджуючи керівництво Радянського Союзу за політичне свавілля і беззаконня, безпрецедентне порушення прав цілих народів, національних меншин і окремих осіб за національною ознакою Верховна Рада України постановляє:

1. У 2014 році на державному рівні провести заходи щодо 70-х роковин з часу депортації кримськотатарського народу та осіб інших національностей з території України (Автономна Республіка Крим).

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо 70-х роковин з часу депортації кримськотатарського народу та осіб інших національностей з Автономної Республіки Крим;

у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо 70-х роковин з часу депортації кримськотатарського народу та осіб інших національностей з Автономної Республіки Крим.

У плані заходів передбачити:

проведення наукової конференції із тематики депортацій з України осіб за національною ознакою;

видання, перевидання українською та кримськотатарською мовами та розповсюдження наукових, науково-популярних, художньо-публіцистичних праць, збірок документів та матеріалів на тему депортації з Автономної Республіки Крим кримських татар та інших осіб за національною ознакою.

3. Рекомендувати Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, у двомісячний термін з дня прийняття цієї Постанови, підготувати до другого читання проект Закону "Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою" (реєстр. N 921 від 12.12.2012 р.) та внести його на розгляд Верховної Ради України.

4. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України забезпечити проведення уроків та лекцій пов'язаних з темою депортації кримськотатарського народу та інших національностей з Автономної Республіки Крим.

5. Рекомендувати Міністерству культури України забезпечити створення та функціонування діючих тематичних експозицій, виставок архівних документів, фотоматеріалів щодо депортації кримськотатарського народу та інших національностей з Автономної Республіки Крим.

6. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені 70-м роковинам депортації кримськотатарського народу та осіб інших національностей з території України (Автономна Республіка Крим), та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з даними роковинами.

7. Запропонувати Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати поштову марку, присвячену 70-м роковинам депортації кримськотатарського народу та осіб інших національностей з Автономної Республіки Крим.

8. Контроль за виконанням Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності та Комітет у закордонних справах.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос