Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 70-летия освобождения города Кировограда от немецко-фашистских захватчиков

Проект постановления Верховной Рады Украины от 17.10.2013 № 3436
Дата рассмотрения: 17.10.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 70-річчя визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників

08 січня 2014 року відзначається 70-та річниця визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників.

Задля відзначення пам'ятних дат Великої Вітчизняної війни, вшанування військових подвигів воїнів Червоної Армії зі звільнення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників та на виконання Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років"

Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити урочисто 08 січня 2014 року 70-ту річницю визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у десятиденний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 70-річчя визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників за участю зацікавлених ветеранських, воїнських громадських організацій, народних депутатів України;

у місячний термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити план заходів щодо відзначення 70-ї річниці визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників, вирішити питання щодо фінансового і матеріально-технічного забезпечення цих заходів та поінформувати Верховну Раду України про результати його реалізації не пізніше вересня 2014 року;

передбачити у плані заходів щодо відзначення 70-ї річниці визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників заходи соціальної реклами й популяризації безсмертного подвигу бійців Червоної Армії, проведення зустрічей з ветеранами війни, трансляцію на телебаченні та по радіо сюжетів, організацію виставок, відкриття пам'ятних дошок та меморіальних знаків учасникам битви за Кіровоград, видання книг та інформаційних матеріалів;

поінформувати Верховну Раду України про виконання Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років" у частині упорядкування, збереження та спорудження пам'ятників, створення музеїв, меморіальних комплексів, присвячених Великій Вітчизняній війні, шанобливого ставлення до ветеранів - воїнів-визволителів Червоної Армії, символів та відзнак Великої Вітчизняної війни;

організувати проведення у військових підрозділах і навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях науково-практичних конференцій, круглих столів, уроків пам'яті, оглядів кімнат бойової слави, кінофестивалів, конкурсів на кращу патріотичну пісню, публікацію і тематичну передачу та інших заходів, присвячених Великій Вітчизняній війні.

3. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України передбачити проведення відкритих уроків пам'яті, зустрічей з ветеранами війни в середніх та вищих навчальних закладах.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити трансляцію на телебаченні та по радіо сюжетів, що висвітлюють героїчний подвиг наших воїнів під час визволення Кіровограда.

5. Запропонувати Національному банку України розглянути можливість карбування ювілейної монети з нагоди 70-ї річниці визволення міста Кіровограда від німецько-фашистських загарбників.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос