Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 70-летия героической победы Красной Армии в Корсунь-Шевченковской операции

Проект постановления Верховной Рады Украины от 15.10.2013 № 3430
Дата рассмотрения: 15.10.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 70-річчя героїчної перемоги Червоної Армії у Корсунь-Шевченківській операції

17 лютого 2014 року відзначається 70-та річниця Корсунь-Шевченківської операції - однієї з найбільших та найважливіших битв Великої Вітчизняної війни, що стала блискучою операцією - передумовою визволення Правобережної України від іноземних загарбників, яка завершилась повною ліквідацією чисельного угруповання німецько-фашистських військ та через свою масштабність і значимість названа Українським Сталінградом.

З метою забезпечення гідного увічнення пам'яті загиблих воїнів - визволителів Червоної Армії у Великій Вітчизняній війні, вшанування безсмертного подвигу ветеранів війни, збереження та розвитку славних бойових і героїчних традицій українського народу, посилення патріотичного виховання громадян України,формування почуття гордості за свій народ, збереження історичної правди та формування загально - національної гордості за славетних захисників Вітчизни,

Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити у 2014 році 70-ту річницю героїчної перемоги Червоної Армії у Корсунь-Шевченківській операції.

2. Кабінету Міністрів України:

- у трьохмісячний строк з залученням зацікавлених ветеранських, воїнських та громадських організацій, народних депутатів України розробити План відзначення 70-ї річниці героїчної перемоги Червоної Армії у Корсунь-Шевченківській операції;

- передбачити у Плані відзначення 70-ї річниці героїчної перемоги Червоної Армії у Корсунь-Шевченківській операції заходи соціальної реклами й популяризації безсмертного подвигу бійців Червоної Армії, проведення зустрічей з ветеранами війни, демонстрацію сюжетів на телебаченні та радіо, організацію виставок, відкриття пам'ятних дощок та меморіальних знаків учасникам Корсунь-Шевченківської операції, видання книг та інформаційних матеріалів;

- у трьохмісячний строк затвердити План відзначення 70-ї річниці героїчної перемоги Червоної Армії у Корсунь-Шевченківській операції та поінформувати Верховну Раду України про результати його реалізації не пізніше вересня 2014 року.

3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України:

- передбачити проведення відкритих уроків пам'яті, зустрічей з ветеранами війни в середніх та вищих навчальних закладах.

4. Державному комітету телебачення і радіомовлення України:

- забезпечити демонстрацію сюжетів на телебаченні та радіо, що висвітлюють героїчний подвиг воїнів Червоної Армії під час Корсунь-Шевченківської операції.

6. Національному банку України:

- розглянути можливість карбування ювілейної монети з нагоди 70-ї річниці героїчної перемоги Червоної Армії у Корсунь-Шевченківській операції.

7. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Постанова набирає чинності з дня наступного за днем її опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос