Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 70-летия со дня освобождения города Житомира от немецко-фашистских захватчиков

Проект постановления Верховной Рады Украины от 04.09.2013 № 3183
Дата рассмотрения: 04.09.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 70-річчя з дня визволення міста Житомира від німецько-фашистських загарбників

31 грудня 2013 року виповнюється 70 років з дня визволення міста Житомир від німецько-фашистських загарбників.

На території Житомирщини війна розпочалась жорстоким бомбардуванням гітлерівської авіації. Оборона трималась майже 2 тижні, проте 9 липня 1941 року фашисти окупували місто. Були розпочаті безжальні розправи, пограбування, публічні страти.

За час окупаційного режиму на Житомирщині було убито та закатовано 65 тисяч військовополонених, близько 45 тисяч мирних жителів; знищено 40 відсотків житлового фонду, майже всі промислові підприємства; зруйновано культурно-побутові, навчальні установи, лікарні, сотні житлових будинків, пам'ятники.

Зважаючи на те, що відзначення 70 річчя з дня визволення міста Житомир від німецько-фашистських загарбників є вшануванням пам'яті загиблим у роки Великої Вітчизняної Війни, нагадуванням молоді про те, якою ціною дісталась Перемога, має важливе значення для патріотичного виховання підростаючого покоління, Верховна Рада України постановляє:

1. Підтримати відзначення 70-річчя з дня визволення міста Житомира від німецько-фашистських загарбників на державному рівні.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

- протягом місяця з дня прийняття Постанови утворити організаційний комітет та провести ряд заходів щодо вшанування пам'яті загиблих під час визвольної боротьби на Житомирщині у роки Великої Вітчизняної Війни, вирішити питання щодо фінансування та матеріально-технічного забезпечення цих заходів. Зробити це разом з представниками центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення в ЗМІ заходів, присвячених 70-річчю з дня визволення міста Житомира від німецько-фашистських загарбників.

4. Розробити за участю Житомирської обласної державної адміністрації та Житомирської обласної ради план заходів щодо відзначення ювілейної дати, передбачивши в ньому:

- проведення в грудні 2013 - лютому 2014 року ряду урочистих заходів, присвячених 70-річчю з дня визволення міста, за участю керівництва області, посадових осіб місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представників громадськості;

- організацію спортивних змагань, естафет пам'яті тощо;

- організацію відкритих тематичних уроків присвячених визволенню міста та області в навчальних закладах області за участю ветеранських та громадських організацій;

- випуск та введення в обіг художнього немаркованого конверта;

- організацію в музеях, бібліотеках тематичних експозицій, екскурсій, лекцій, книжкових та художніх виставок;

- організацію інформаційної кампанії з нагоди 70-річчя визволення міста в населених пунктах області із використанням засобів зовнішньої реклами;

- організацію тематичних теле- та радіопередач, тематичних сторінок у друкованих засобах масової інформації, присвячених 70-річчю з дня визволення міста;

- організацію дієвої допомоги молодіжним і дитячим громадським організаціям, професійним, творчим спілкам, жіночим, ветеранським, спортивним об'єднанням у здійсненні заходів, пов'язаних з відзначенням 70-річчя з дня визволення міста.

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос