Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О возобновлении движения пассажирского поезда N 627К сообщением Киев - Хмельницкий - Ярмолинцы - Городок - Гусятин, N 640 Гусятин - Городок - Ярмолинцы - Хмельницкий - Киев

Проект постановления Верховной Рады Украины от 14.08.2013 № 3082
Дата рассмотрения: 14.08.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відновлення руху пасажирського потяга N 627К сполученням Київ - Хмельницький - Ярмолинці - Городок - Гусятин, N 640 Гусятин - Городок - Ярмолинці - Хмельницький - Київ

Залізничний транспорт є однією з важливих базових галузей економіки України, забезпечує її внутрішні та зовнішні транспортно-економічні зв'язки і потреби населення у перевезеннях. Діяльність залізничного транспорту як частини єдиної транспортної системи країни сприяє дієвому функціонуванню всіх галузей суспільного виробництва, соціальному і економічному розвитку та міжнародному співробітництву України.

Державне управління в галузі транспорту повинно забезпечувати своєчасне, повне та якісне задоволення потреб населення в перевезеннях, захист прав громадян під час їх транспортного обслуговування, додержання необхідних темпів і пропорцій розвитку національної транспортної системи та захист споживачів транспортних послуг.

На даний час Хмельницька область займає неоднозначну позицію у транспортній системі всієї країни. З одного боку, вона є ключем транспортного сполучення для прикордонних областей, що робить її потенційно привабливим транспортним коридором, і нині вона має, в цілому, налагоджене транспортне сполучення з Польщею та Білоруссю. З іншого боку, область знаходиться на периферії транспортних потоків національного рівня, у зв'язку із чим сполучення з багатьма іншими регіонами України є доволі проблемним, що в свою чергу ускладнює безперервне перевезення пасажирів. При цьому ситуація ускладнилася через нещодавнє реформування залізничного сполучення, внаслідок якого було скасовано або ж змінено курсування низки пасажирських потягів, що з'єднували Західні області з іншими містами України.

Відповідно до частини четвертої статті 42 Конституції України держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю усіх видів послуг.

Державна адміністрація залізничного транспорту України в новому графіку руху пасажирських потягів скасувала курсування пасажирського потяга Гусятин - Городок - Ярмолинці - Хмельницький - Київ.

У зв'язку з відміною курсування групи вагонів з окремим локомотивом сполученням Гусятин - Хмельницький центральна частина Західної України залишилась фактично паралізованою. Це стало причиною обмеження пересування і становить незручність для багатьох мешканців населених пунктів України. Таке реформування призвело до суттєво обмеження можливості населення регіону добратися до місця їхньої подорожі в найбільш прийнятних для них час і за найбільш прийнятну ціну, а інколи ставить під питання саму можливість поїздки.

Враховуючи необхідність забезпечення суспільних інтересів та прав споживачів транспортних послуг, Верховна Рада України постановляє:

1. Відновити рух пасажирського потяга N 627К сполученням Київ - Хмельницький - Ярмолинці - Городок - Гусятин та у зворотньому напрямку N 640 Гусятин - Городок - Ярмолинці - Хмельницький - Київ.

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її ухвалення.

3. Кабінету Міністрів України:

1) забезпечити виконання цієї Постанови;

2) протягом одного місяця з дня ухвалення цієї Постанови прозвітувати про стан її виконання.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Рибак 

Опрос