Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении к Президенту Украины Януковичу В. Ф. с предложением об освобождении от должности Председателя Киевской городской государственной администрации Попова А. П. и Председателя Киевской областной государственной администрации Присяжнюка А. И.

Проект постановления Верховной Рады Украины от 15.05.2013 № 2998
Дата рассмотрения: 27.03.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення до Президента України Януковича В. Ф. з пропозицією про звільнення з посади Голови Київської міської державної адміністрації Попова О. П. та Голови Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А. Й.

Верховна Рада постановляє:

1. Схвалити та направити Звернення Верховної Ради України до Президента України Януковича В. Ф. з пропозицією про звільнення з посади Голови Київської міської державної адміністрації Попова О. П. та Голови Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А. Й.

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

 

Проект

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Президента України Януковича В. Ф. з пропозицією про звільнення з посади Голови Київської міської державної адміністрації Попова О. П. та Голови Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А. Й.

Ситуація, яка склалась у столиці України Києві та Київській області за останні півтора року, викликає серйозне занепокоєння у громадян. За цей період у цих адміністративних одиницях відбулись значні погіршення у сфері діяльності комунальних служб.

Особливо відчутно неорганізованість та неготовність комунальних служб до погодних умов проявилась під час зимового періоду 2012 - 2013 року. Не дивлячись на звіт Голови КМДА про готовність столиці та її комунальних служб до зимового періоду, Київ виявився не готовим до зими.

Як наслідок впродовж всього зимового періоду комунальні служби не прибирали сніг, особливо з дахів будинків, що спричинило різке підвищення травматизму киян, особливо похилого віку, в період з грудня 2012 року по березень 2013 року. Причиною цього стало вкрай низький рівень прибирання тротуарів, автошляхів та дахів будинків.

Вкрай критичним також виявився стан доріг у Києві та Київській області під час потепління у лютому - березні 2013 році, адже близько 80 % дорожнього покриття столиці та її околиць прийшло у критичний стан. Громадськість Києва та Київської області неодноразово вимагала прийняття термінових заходів для ремонту доріг, однак виконавча влада цих регіонів обмежувалась тимчасовим неякісним ремонтуванням, які порушували усі норми.

Так, всупереч технічним вимогам серед зими був запущений асфальтовий завод, який повинен працювати виключно у теплі періоди. Були зафіксовані випадки, коли дорогу ремонтували під час снігових опадів, що не тільки суперечить технічним вимогам, а й призводить до ще більшого руйнування доріг.

Не дивлячись на звіт Голови КМДА про закупівлю необхідної кількості снігоочисної техніки, Київ виявився повністю не готовий до зими, як і Київська область цілому. Впродовж трьох останніх місяців снігоочисна техніка працювала в основному тільки на великих автомагістралях та під'їздах державних дач.

Стихійні опади снігу 22 - 24 березня 2013 року показали повну нездатність організувати роботи комунальних служб Головою Київської міської державної адміністрації Поповим О. П. та Головою Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А. Й.

Варто звернути увагу, що дані керівники були повідомлені Українським гідрометеорологічним центром про наближення опадів снігу заздалегідь, ще за тиждень до опадів. Однак, не дивлячись на це, влада не провела жодної підготовки і, як наслідок, протягом 22-25 березня цього року столиця України та під'їзди до неї виявилися повністю паралізованими.

Влада міста та області допустила багатокілометрові затори по місту та під'їздах до нього та наразила велику кількість громадян на небезпеку їх здоров'ю та життю, тоді як повинна була заздалегідь здійснити у повній мірі підготовку до опадів, використовуючи досвід аналогічних опадів 11 - 13 грудня минулого року.

Така ситуація склалася через повну бездіяльність влади в першу добу опадів, адже керівництво столиці та області надіялися на швидке припинення опадів та різке потепління, яке повинно було зробити роботу замість них.

Така бездіяльність призвела до того, що оперативний штаб був відкритий лише на другу добу після випадання снігу. Київ та Київська область опинилася у безпрецедентній ситуації, коли цент міста був повністю заблокований, снігоочисна техніка в місто вийшла на дороги лише вранці 23 березня, а під'їзди до міста залишилися без належної уваги і спричинили багатокілометрові затори.

З огляду на системні прорахунки влади, не здатність бодай на необхідному рівні організувати роботу комунальних служб та функціонування інфраструктури, а також через бездіяльність Голови Київської міської державної адміністрації Попова О. П. та Голови Київської обласної державної адміністрації Присяжнюка А. Й. під час печатку опадів снігу 22 березня 2013 році, що поставило під загрозу життя і здоров'я тисячі громадян України Верховна Рада України висловлює незадовільну оцінку роботи Попова О. П. та Присяжнюка А. Й. та виступає з вимогою звільнити їх із займаної посади.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос