Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 95-летия со дня провозглашения Западно-Украинской Народной Республики

Проект постановления Верховной Рады Украины от 19.04.2013 № 2884
Дата рассмотрения: 19.04.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки

19 жовтня 2013 року виповнюється 95 років з дня проголошено про створення з українських територій Австро-Угорської імперії Української держави та утворення Української національної ради на чолі з Євгеном Петрушевичем.

Враховуючи історичну важливість цієї події Верховна Рада України постановляє:

1. У 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та відзначення 95-річчя утворення Західно-Української Народної Республіки;

у місячний термін після утворення організаційного комітету розробити і затвердити план заходів щодо відзначення 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки, та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки.

4. Міністерству Закордонних справ України:

запропонувати забезпечення проведення закордонними дипломатичними установами України заходів з відзначення 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки на землях, які ввійшли до складу ЗУНР і по нині залишаються окупованими сусідніми державами;

запропонувати уряду Республіки Австрія спільно вшанувати постать героя національно-визвольних змагань періоду ЗУНР, закатованого в катівнях НКВС в Києві Вільгельма Франца фон Гамбсбурґа-Лотрімнґена - Василя Вишиваного.

5. Запропонувати Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" випустити поштову марку, присвячену 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки.

6. Запропонувати Національному банку України в межах існуючої серії "Видатні особистості України" виготовити і ввести в обіг срібну пам'ятну монету присвячену 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки, на якій зобразити президента ЗУНР Євгена Петрушевича і сподвижника національно-визвольних змагань цього періоду Василя Вишиваного - Вільгельма Франца фон Гамбсбурґа-Лотрімнґена.

7. Рекомендувати Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській обласним державним адміністраціям та Львівській, Тернопільській і Івано-Франківській обласним радам подати до організаційного комітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 95-річчя з дня проголошення Західно-Української Народної Республіки пропозиції щодо вжиття відповідних заходів.

8. Контроль за виконанням Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос