Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 70-летия начала форсирования реки Днепр на территории Днепропетровской области

Проект постановления Верховной Рады Украины от 05.07.2013 № 2543а
Дата рассмотрения: 05.07.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 70-річчя початку форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області

25 вересня 2013 року відзначається 70-та річниця початку форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області.

Задля відзначення пам'ятних дат Великої Вітчизняної війни, вшанування військових подвигів воїнів Червоної Армії під час форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області та на виконання Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років"

Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити у період з 25 вересня 2013 року по 25 жовтня 2013 року 70-ту річницю початку форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області.

2. Кабінету Міністрів України:

- у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 70-річчя початку форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області;

- у трьохмісячний термін за участю зацікавлених ветеранських, воїнських громадських організацій, народних депутатів України розробити План заходів по відзначенню 70-ї річниці початку форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області та поінформувати Верховну Раду України про результати його реалізації не пізніше квітня 2014 року;

- передбачити у Плані заходів відзначення 70-ї річниці початку форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області заходи соціальної реклами й популяризації безсмертного подвигу бійців Червоної Армії, проведення зустрічей з ветеранами війни, демонстрацію сюжетів на телебаченні та радіо, організацію виставок, відкриття пам'ятних дощок та меморіальних знаків учасникам форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області, видання книг та інформаційних матеріалів;

- поінформувати Верховну Раду України про виконання Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років" в частині упорядкування, збереження та спорудження пам'ятників, створення музеїв, меморіальних комплексів присвячених Великій Вітчизняній війні, шанобливого ставлення до ветеранів - воїнів-визволителів Червоної Армії, символів та відзнак Великої Вітчизняної Війни;

- організувати проведення у військових підрозділах і навчальних закладах, на підприємствах, в установах і організаціях науково-практичних конференцій, "круглих столів", "уроків пам'яті", оглядів кімнат бойової слави, кінофестивалів, конкурсів на кращу патріотичну пісню, публікацію і тематичну передачу та інших заходів, присвячених Великій Вітчизняній війні.

3. Міністерству освіти і науки України:

- передбачити проведення відкритих уроків пам'яті, зустрічей з ветеранами війни в середніх та вищих навчальних закладах.

4. Державному комітету телебачення і радіомовлення України:

- забезпечити демонстрацію сюжетів на телебаченні та радіо, що висвітлюють героїчний подвиг наших воїнів під час визволення Дніпропетровська.

5. Національному банку України:

- розглянути можливість карбування ювілейної монети з нагоди 70-ї річниці початку форсування річки Дніпро на території Дніпропетровської області.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос