Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об Обращении к Президенту Украины Януковичу В. Ф. с предложением об освобождении от должности Председателя Николаевской областной государственной администрации Круглова Н. П.

Проект постановления Верховной Рады Украины от 02.07.2013 № 2452а
Дата рассмотрения: 02.07.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Звернення до Президента України Януковича В. Ф. з пропозицією про звільнення з посади Голови Миколаївської обласної державної адміністрації Круглова М. П.

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити та направити Звернення Верховної Ради України до Президента України Януковича В. Ф. з пропозицією про звільнення з посади Голови Миколаївської обласної державної адміністрації Круглова М. П.

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

 

ЗВЕРНЕННЯ
Верховної Ради України до Президента України Януковича В. Ф. з пропозицією про звільнення з посади Голови Миколаївської обласної державної адміністрації Круглова М. П.

Вранці 18 червня 2013 року в селі Чаусове Друге Миколаївської області близько сотні осіб застосовуючи вогнепальну та холодну зброю здійснили розбійний напад на ТОВ "Агрофірма Корнацьких", підприємство кандидата у народні депутати від об'єднаної опозиції Аркадія Корнацького.

По селянах був відкритий вогонь на ураження.

Бандити застосували проти працівників підприємства вогнепальну зброю: травматичні та бойові пістолети, мисливські помпові рушниці, а також спеціально заготовлену для цього холодну зброю - ножі, гостро заточені кирки та сокири, а також уламки труб, арматури тощо.

У результаті нападу шестеро людей госпіталізовано із вогнепальними пораненнями різного ступеню важкості, зокрема:

Іванов Олександр Петрович - вогнепальне поранення черевної стінки черева, правої лопатки, струс головного мозку, забій м'яких тканин голови;

Фурсенко Євген Сергійович - вогнепальне поранення грудної поверхні грудної стінки та обличчя;

Обода Олександр Володимирович - вогнепальне поранення голови та нижньої щелепи;

Ступаченко Володимир Олександрович - вогнепальне поранення стінки лівої лопатки.

Десяткам іншим селян було завдано тілесних ушкоджень.

Факти свідчать про те, що атака на мирних громадян була здійснена за повної підтримки місцевої влади.

Так, напередодні нападу виробничі території підприємства "Агрофірма Корнацьких" були оточені постами міліції. А в день нападу представники правоохоронних органів створили для озброєних бандитів коридор для безпечного і безперешкодного підходу до села Чаусове Друге.

До того ж, для провокації в супроводі бандитів була задіяна зернозбиральна техніка, яка належить Державній продовольчо-зерновій корпорації України.

Після розстрілу мирних людей працівники міліції під керівництвом начальника Первомайського МВ УМВС України в Миколаївській області Примака І. А. на видноті у десятків свідків створили коридор для безперешкодного відходу бандитів із зброєю в руках.

Події в Миколаївській області нанесли репутації держави чергового нищівного удару. Кадри побоїща і розстрілу мирних людей облетіли не тільки Україну, а й увесь світ.

Сьогодні абсолютно очевидно, що всі вищезгадані події були організовані та скоординовані головою Миколаївської обласної державної адміністрації Кругловим Миколою Петровичем. Саме Микола Круглов, за його ж заявами, є конкурентом Аркадія Корнацького на повторних виборах по 132 виборчому окрузі.

Бездіяльність правоохоронців під час розбійного нападу на селян, їх пособництво озброєним бандитам, залучення до провокації техніки державного підприємства - усі ці факти вказують на безпосередню участь керівництва області до організації та здійснення розбійного нападу на селян та "Агрофірму Корнацьких".

Останні події у Врадіївці Миколаївської області, де працівники міліції по-звірячому зґвалтували та побили жінку, продемонстрували зрощення місцевих правоохоронних органів із бандитськими структурами. Голова Миколаївської обласної державної адміністрації Микола Круглов не тільки не здатен зарадити бандитському свавіллю, але й покриває злочинність у області.

Відмова заарештувати одного із міліціонерів-ґвалтівників, на якого безпосередньо вказувала постраждала, призвела до масових протестів людей та розгрому районного відділу міліції.

Наведені факти свідчать про напружену та вибухонебезпечну ситуацію в області, а тому існує нагальна необхідність зміни обласної влади Миколаївщини.

З огляду на це, Верховна Рада України рекомендує Президенту України Віктору Януковичу негайно звільнити Круглова М. П. із займаної посади.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос