Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 70-летия освобождения города Никополя Днепропетровской области от немецко-фашистских захватчиков, добытого в результате проведения наступательной Никопольско-Криворожской операции войсками 3-го и 4-го Украинских фронтов

Проект постановления Верховной Рады Украины от 20.06.2013 № 2377а
Дата рассмотрения: 26.06.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 70-річчя визволення міста Нікополя Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників, здобутого в результаті проведення наступальної Нікопольсько-Криворізької операції військами 3-го і 4-го Українських фронтів

8 лютого 2014 року відзначається 70-та річниця визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

Задля відзначення пам'ятних дат Великої Вітчизняної війни, вшанування військових подвигів воїнів Червоної Армії із визволення міста Нікополя Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників, здобутого у результаті проведення наступальної Нікопольсько-Криворізької операції військами 3-го і 4-го Українських фронтів, посилення патріотичного виховання громадян та на виконання Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років" Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити 8 лютого 2014 року 70-ту річницю визволення міста Нікополя Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

- у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити діючий організаційний комітет з підготовки та проведення заходів із залученням зацікавлених ветеранських, воїнських та громадських організацій, народних депутатів України;

- у місячний термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету за участю зацікавлених ветеранських, воїнських громадських організацій, народних депутатів України розробити план заходів щодо відзначення 70-ї річниці визволення міста Нікополя Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників та поінформувати Верховну Раду України про результати його реалізації не пізніше листопада 2013 року;

- організувати проведення у військових підрозділах і навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях науково-практичних конференцій, круглих столів, уроків пам'яті, оглядів кімнат бойової слави, кінофестивалів, конкурсів на кращу патріотичну пісню, публікацію і тематичну передачу та інших заходів, присвячених Великій Вітчизняній війні.

3. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України передбачити проведення відкритих уроків пам'яті, зустрічей з ветеранами війни в середніх та вищих навчальних закладах.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити демонстрацію на телебаченні та трансляцію по радіо сюжетів, що висвітлюють героїчний подвиг наших воїнів, партизанів, підпільників та мирного населення під час проведення наступальної Нікопольсько-Криворізької операції.

5. Запропонувати Національному банку України розглянути можливість карбування ювілейної монети з нагоди 70-ї річниці визволення міста Нікополя Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників та проведення наступальної Нікопольсько-Криворізької операції.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Рибак 

Опрос