Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 760-й годовщины коронации Даниила Романовича Королем Руси

Проект постановления Верховной Рады Украины от 20.02.2013 № 2344
Дата рассмотрения: 20.02.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 760-ї річниці коронації Данила Романовича Королем Русі

7 жовтня 2013 року виповнюється 760 років з дня коронації Галицько-Волинського князя Данила Романовича (Данила Галицького) на Короля Русі у м. Дорогочині (тепер - Республіка Польща), а також 775 років з дня перемоги війська князів Данила та Василька Романовичів над німецькими рицарями-хрестоносцями під Дорогочином. У 2014 році минає 750 років з часу смерті Короля Русі Данила Романовича.

Час князювання Данила Романовича був періодом найбільшого економічного культурного піднесення і політичного посилення Галицько-Волинської держави.

Держава, яку він очолював, мала кордон по Карпатах, Дніпру та Дунаю, займала територію майже в 200 тис кв. км і охоплювала сучасні Волинську, Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку, Хмельницьку, значні частини Рівненської, Вінницької, Одеської, Київської та деякі інші області України, частини територій сучасних Білорусі, Польщі, Молдови. Подібні розміри мали й інші сусідні держави - конкуренти в боротьбі за вплив у Центрально-Східній Європі: Польща та Угорщина.

Зважаючи на те, що відзначення дня коронації князя Данила Романовича Королем Русі має важливе значення для усвідомлення патріотичного виховання української молоді, збереження пам'яті про славне минуле і велич Української держави, зміцнення пошани українських громадян до незалежності України та для формування єдиної і сильної української нації Верховна Рада постановляє:

1. У 2013 - 2014 роках відзначити на державному рівні 760 років коронації та 750-річчя з часу смерті Короля Русі Данила Романовича (Галицького).

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови забезпечити підготовку та виконання плану заходів з проведення відзначення на державному рівні 760-річчя коронації та 750-річчя з часу смерті Короля Данила у 2012 - 2014 рр. Утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів, включивши до складу цього комітету представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських молодіжних та дитячих організацій.

3. Міністерству культури України на підставі Протоколу про співробітництво між Мінкультури України та Мінкультури Республіки Польща утворити робочу науково-дослідну групу для проведення протягом 2013 - 2014 рр., спільно з польською стороною досліджень пам'яток у м.Холм (Польща), пов'язаних з діяльністю Короля Данила.

4. Міністерству фінансів України забезпечити належне фінансування плану заходів з проведення відзначення на державному рівні 760-річчя коронації та 750-річчя з часу смерті Короля Данила та комплексних науково-дослідних робіт спільної українсько-польської робочої групи.

5. Рекомендувати:

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 760-річчю коронації та 750-річчю з часу смерті Короля Данила, відповідно - у 2013 та 2014 роках.

6. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України:

організувати показ тематичних теле-радіопередач, присвячених життю і діяльності Короля Данила, та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 760-річчю коронації та 750-річчя з часу його смерті.

7. Рекомендувати:

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, Національній Академії Наук України забезпечити у 2013 - 2014 рр. проведення наукових конференцій, присвячених життю та діяльності короля Русі Данила Романовича.

8. Рекомендувати:

Міністерству культури України виконати ремонтно-реставраційні роботи на пам'ятках, пов'язаних з життям і діяльністю Короля Данила: фундаменти Успенського собору XII ст. в с. Крилос Галицького р-ну Івано-Франківської обл., оборонна стіна Високого Замку у м. Львові, впорядкування територій та ремонт пам'ятників Королю Данилу, що встановлені у м. Львові та м. Галичі.

9. Запропонувати Міністерству закордонних справ України розглянути питання про створення культурно-інформаційного центру під назвою "Королівська столиця" в м.Холм (Польща).

10. Київській міській державній адміністрації розглянути питання про виділення місця для будівництва пам'ятника Королю Данилу та воєводі Дмитру (керівнику оборони Києва у 1240 році) у м.Києві.

11. Рекомендувати місцевим державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування здійснити необхідні заходи щодо відзначення дня коронації Данила Романовича Королем Русі на місцевому рівні, у тому числі:

надати назви вулиць, площ, скверів, комунальних установ культури і навчальних закладів на честь Короля Русі Данила Романовича.

12. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет з питань культури і духовності та Комітет у закордонних справах Верховної Ради України.

13. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України 

В. РИБАК 

Опрос