Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О 150-летии Валуевского циркуляру как постыдного акта, направленного на уничтожение украинского языка

Проект постановления Верховной Рады Украины от 13.06.2013 № 2296а
Дата рассмотрения: 13.06.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про 150-річчя Валуєвського циркуляра як ганебного акту, спрямованого на знищення української мови

30 липня 1863 року міністром внутрішніх справ Російської імперії Петром Валуєвим було видано таємне розпорядження територіальним цензурним комітетам, в якому наказувалося призупинити видання переважної частини книг, написаних українською мовою. Згідно із зазначеним циркуляром заборонялась публікація книг релігійного, освітнього та навчального змісту.

У зв'язку з 150-річчям ганебного Валуєвського циркуляру Верховна Рада України постановляє:

1. На державному рівні засудити Валуєвський циркуляр як ганебний акт, спрямований на знищення української мови, та офіційно визнати трагічні наслідки цього циркуляру для української нації.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо 150-річчя Валуєвського циркуляру як ганебного акту, спрямованого на знищення української мови.

у двотижневий термін після утворення організаційного комітету розробити і затвердити план заходів щодо 150-річчя Валуєвського циркуляру як ганебного акту, спрямованого на знищення української мови.

3. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України провести у вищих навчальних закладах України тематичні лекції, науково-практичні конференції, круглі столи, присвячені 150-річчю Валуєвського циркуляру як ганебного акту, спрямованого на знищення української мови.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені 150-річчю Валуєвського циркуляру як ганебного акту, спрямованого на знищення української мови та сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з засудженням Валуєвського циркуляру як ганебного акту, спрямованого на знищення української мови, та офіційним визнанням трагічних наслідків цього циркуляру для української нації.

5. Контроль за виконання цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. РИБАК

Опрос