Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 95-летия провозглашения Гуцульской республики

Проект постановления Верховной Рады Украины от 10.06.2013 № 2275а
Дата рассмотрения: 10.06.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 95-річчя проголошення Гуцульської республіки

Враховуючи велике історичне, політичне та культурне значення Гуцульської республіки - українського державного утворення, що виникло та існувало на території сучасної Закарпатської області у 1818 - 1919 роках, у справі об'єднання українських земель, збагаченні досвіду державотворчої боротьби, підняття національної свідомості

Верховна Рада України постановляє:

1. 8 січня 2014 року урочисто відзначити на державному рівні 95-річчя проголошення Гуцульської республіки.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 95-річчя проголошення Гуцульської республіки, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, народних депутатів України (за згодою), науковців, представників громадських та благодійних організацій;

у місячний термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити і затвердити план заходів, пов'язаних з відзначенням на державному рівні 95-річчя проголошення Гуцульської республіки, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів.

3. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені історії утворення та існування Гуцульської республіки, забезпечити висвітлення у засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 95-річчя з дня її проголошення.

4. Запропонувати Закарпатській обласній державній адміністрації сприяти громадським організаціям, благодійним фондам, окремим громадянам у відзначенні 95-річчя проголошення Гуцульської республіки, організації інших святкових заходів.

5. Запропонувати Національному банку України розглянути можливість карбування ювілейної монети з нагоди 95-річчя проголошення Гуцульської республіки.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. Рибак 

Опрос