Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 80-летия со дня рождения академика Мирослава Стельмаховича

Проект постановления Верховной Рады Украины от 07.06.2013 № 2261а
Дата рассмотрения: 06.06.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 80-річчя від дня народження академіка Мирослава Стельмаховича

25 червня 2014 року виповнюється 80 років від дня народження видатного педагога, дослідника української етнопедагогіки і традиційного родинного виховання, академіка Академії педагогічних наук України Мирослава Гнатовича Стельмаховича.

З огляду на значний внесок академіка Мирослава Стельмаховича у відродження й розвиток автентичної української педагогіки та шкільництва на засадах національної педагогічної культури, започаткування вивчення українського народознавства в школі, Верховна Рада України постановляє:

1. Відзначити 25 червня 2014 року на державному рівні 80-річчя від дня народження академіка Мирослава Стельмаховича.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у місячний термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з питань підготовки та проведення заходів щодо відзначення 80-річчя від дня народження академіка Мирослава Стельмаховича;

у двомісячний термін після утворення організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення на державному рівні 80-річчя від дня народження академіка Мирослава Стельмаховича, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів.

У плані заходів, зокрема, передбачити:

- проведення у вищих навчальних закладах педагогічного профілю тематичних лекцій про життєвий шлях, науково-педагогічні здобутки та досвід реалізації ідей етнопедагогіки академіка М. Стельмаховича;

- видання збірки наукових та публіцистичних праць академіка М. Стельмаховича;

- проведення на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Всеукраїнської науково-практичної конференції, присвяченої 80-річчю академіка М. Стельмаховича.

3. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України з нагоди 80-річчя від дня народження академіка М. Стельмаховича:

забезпечити поширення педагогічних здобутків академіка М. Стельмаховича шляхом їх публікації у періодичних виданнях, організації науково-практичних конференцій та семінарів;

активізувати науково-методичний супровід упровадження педагогічних напрацювань академіка М. Стельмаховича в освітніх закладах України;

включати до навчальних планів системи курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників тематику, що ґрунтується на ідеях української етнопедагогіки академіка М. Стельмаховича.

4. Рекомендувати Прикарпатському національному університету ім. Василя Стефаника встановити барельєф академіка М. Стельмаховича.

5. Рекомендувати Львівській обласній раді забезпечити виготовлення, встановлення та урочисте відкриття в Уличненській середній загальноосвітній школі I - III ступенів меморіальної дошки на честь академіка М. Стельмаховича.

6. Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" рекомендувати видати серію конвертів та поштових марок із зображенням портрета академіка М. Стельмаховича.

7. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України забезпечити висвітлення заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 80-річчя від дня народження академіка М. Стельмаховича.

8. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

 

Опрос