Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Комиссии будущего при Верховной Раде Украины

Проект постановления Верховной Рады Украины от 29.05.2013 № 2164а
Дата рассмотрения: 29.05.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про Комісію майбутнього при Верховній Раді України

Верховна Рада України постановляє:

1. Створити Комісію майбутнього при Верховній Раді України.

2. Затвердити Положення про Комісію майбутнього при Верховній Раді України (додається).

 

Голова Верховної Ради
України
 

 
В. РИБАК
 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Комісію майбутнього при Верховній Раді України

1. Комісія майбутнього при Верховній Раді України є дорадчо-консультативним органом, який функціонує на громадських засадах.

2. Головною метою Комісії майбутнього є сприяння Верховній Раді України у виробленні стратегії розвитку держави на основі врахування нових досягнень науки і техніки, оцінки їх впливу на соціально-економічний розвиток держави.

Діяльність Комісії спрямовується на:

- підготовку для розгляду Верховною Радою України питань щодо прогнозів та планів на майбутнє;

- визначення пріоритетних напрямів технологічного та інноваційного розвитку держави, прогнозування їх соціально-економічного впливу;

- опрацювання питань щодо чинників та моделей майбутнього розвитку, проведення аналізу програм економічного і соціального розвитку України, загальнодержавних (національних) та державних програм, програм діяльності Кабінету Міністрів України;

- підтримку зв'язків з парламентами, науковими організаціями та вченими інших держав щодо питань майбутнього розвитку і опрацювання відповідної інформації.

3. До складу Комісії майбутнього входять за згодою представники національних академій наук, вищих навчальних закладів, наукових організацій, відомі вчені, народні депутати.

Склад Комісії майбутнього включає не менше 19 осіб.

4. Комісію майбутнього очолює голова, а за його відсутності - заступник голови.

5. Склад Комісії майбутнього, голова та його заступник затверджуються Головою Верховної Ради України за поданням Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

6. Зміни до складу Комісії майбутнього вносяться Головою Верховної Ради України за поданням Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти.

7. Комісія майбутнього збирається на засідання в разі потреби, визначеної Головою Верховної Ради України або Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти, або ж із власної ініціативи голови Комісії майбутнього, його заступника, трьох членів Комісії майбутнього.

8. Рішення, які приймає Комісія майбутнього, є обов'язковими для розгляду Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти та іншими комітетами Верховної Ради України.

Рішення Комісії майбутнього доводяться до відома Голови Верховної Ради України.

Комітети Верховної Ради України, яким направляються рішення Комісії майбутнього щодо питань інформатизації, зобов'язані подати вмотивовані висновки з цих питань та довести їх до відома Голови Верховної Ради України.

9. Рішення Комісії майбутнього приймаються більшістю голосів від затвердженого складу.

10. Комісія майбутнього розглядає питання пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, інноваційної діяльності, формування та затвердження загальнодержавних програм (національних) та державних програм, програм діяльності Кабінету Міністрів України.

11. Члени Комісії майбутнього працюють на громадських засадах. Окремі роботи з питань інформатизації можуть оплачуватись у встановленому порядку за розпорядженням Голови Верховної Ради України або його заступників.

12. Організаційне забезпечення роботи Комісії майбутнього покладається на Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти.

____________

Опрос