Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праздновании 1025-летия основания города Лубны Полтавской области

Проект постановления Верховной Рады Украины от 30.01.2013 № 2134
Дата рассмотрения: 30.01.2013 Карта проходжения проекта

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про відзначення 1025-річчя заснування міста Лубни Полтавської області

У 2013 році виповнюється 1025 років місту Лубни Полтавської області - одному з найдревніших українських міст. Засновані 988 року за указом київського князя Володимира Святославовича як одна з фортець Посульської оборонної лінії, в першій половині XVII ст. східною столичною резиденцією князів Вишневецьких, пізніше - центром Лубенського козацького полку, одного з найбільших на Україні. Тоді ж монахами католицького бернардинського та Мгарського монастиря на Лубенщині було започатковано культуру вирощення лікарських рослин. У 1905 році зусиллями братів Шеметів у місті видавалась перша в Наддніпрянській Україні газета українською мовою "Хлібороб", тоді ж було проголошено "Лубенську республіку". У 1917 році місто стало центром створення Української демократично - хліборобської партії.

В історії Лубен багато імен відомих діячів науки, культури та мистецтва: український просвітитель, філософ і поет Г. Сковорода, фольклористи М. Симонов (Номис) та В. Милорадович, письменниця-мемуаристка Н. Шеремєт'єва (Долгорукая), кавалерист-дівиця Н. Дурова, класик єврейської літератури Шолом-Алейхем, археологи Ф. Камінський та Г. Стеллецький, музейниця та меценатка К. Скаржинська, композитор Б. Підгорецький, політичні діячі М. Порш та Б. Мартос, Герой Радянського Союзу, льотчиця Н. Кравцова, письменники Л. Яновська, В. Леонтович, Ганна Орлівна, П. Капельгородський, Василь Барка, П. Артеменко, О. Донченко, В. Малик, В. Безорудько, Н. Хоменко, П. Лубенський, Є. Наумов, чемпіонка світу з шахів Л. Руденко, академік, доктор медичних наук А. Ромоданов, краєзнавець Б. Ванцак, художник В. Семенюта, Герой України, вишивальниця В. Роїк та багато інших.

Нині Лубни - сучасне промислове місто (з 1972 року має статус міста обласного підпорядкування), яке налічує 47,7 тис. чоловік. Промислове виробництво представлене машинобудівною, фармацевтичною, легкою, харчовою та деревообробною галузями.

Враховуючи історичне і культурне значення міста Лубни Полтавської області та у зв'язку з його 1025-річчям, Верховна Рада України постановляє:

1. У 2013 році урочисто відзначити 1025-річчя заснування міста Лубни Полтавської області.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення 1025-річчя заснування міста Лубни Полтавської області;

у двотижневий термін з дня утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів, пов'язаних з відзначенням 1025-річчя заснування міста Лубни Полтавської області, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів.

3. Рекомендувати:

Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв'язку з відзначенням 1025-річчя заснування міста Лубни Полтавської області;

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 1025-річчю заснування міста Лубни Полтавської області;

Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 1025-річчю заснування міста Лубни Полтавської області.

4. Рекомендувати Полтавській обласній державній адміністрації звернутися до Президента України та Кабінету Міністрів України з пропозиціями щодо відзначення державними нагородами мешканців і вихідців міста Лубни Полтавської області, які зробили вагомий внесок у соціально-культурну розбудову України.

5. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності та Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

6. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради України

В. В. Рибак

Опрос