Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Учет гарантийных замен

ООО "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 14.01.2019

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
ТОВ "Профі-Аудит"
E-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

Облік гарантійних замін

Документальне оформлення гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів регламентовано постановою КМУ від 11.04.2002 р. № 506 (далі - Постанова). Водночас використання первинних документів, наведених у Постанові, під час виконання гарантійного ремонту для покупця - юридичної особи не є обов'язковим. Отже, у разі здійснення операцій із гарантійного ремонту/заміни на адресу покупців - юридичних осіб суб'єкт господарювання може використовувати наведені в Постанові первинні документи або первинні документи довільної форми за наявності в них усіх обов'язкових реквізитів, передбачених ч. 2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 р. № 996-XIV.

Під час надання відповіді оперуватимемо первинними документами, наведеними в Постанові для всіх категорій споживачів гарантійних замін (як юридичних, так і фізичних осіб).

Вимоги до оформлення експлуатаційних документів

З метою захисту прав споживачів чинним законодавством передбачено в обов'язковому порядку документальне оформлення продажу товарів, за якого продавець зобов'язаний видати споживачу розрахунковий документ установленої форми, який підтверджує факт придбання, з позначкою про дату (ч. 11 ст. 8 Закону "Про захист прав споживачів"). Крім того, п. 7 Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів (далі - Порядок) передбачено, що необхідну, доступну та достовірну інформацію про товари, які підлягають гарантійному ремонту/обслуговуванню чи гарантійній заміні, доводить виробник/продавець до відома споживачів в експлуатаційних документах, які додає виробник до товару. До таких документів належать будь-які текстові, графічні конструкторські документи, які дають змогу ознайомитися із споживчими можливостями товару та в яких визначаються правила його експлуатації, зокрема технічні паспорти або їх замінники. На товари іноземного походження, які ввозять на митну територію України, експлуатаційні документи повинні бути виконані державною мовою та мовою країни походження товару.

Опрос