Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О корректировке налоговой накладной по импорту услуг

ООО "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 14.01.2019

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
ТОВ "Профі-Аудит"
E-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

Про коригування податкової накладної з імпорту послуг

 

Згідно з п. 208.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташовано на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ.

При цьому отримувач послуг - платник податку в порядку, передбаченому ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту в установленому порядку й підлягає обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Так, у п. 190.2 ПКУ сказано, що для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг із урахуванням податків і зборів, за винятком податку на додану вартість, які зараховують до ціни постачання відповідно до законодавства. Визначену вартість перераховують у національну валюту за обмінним курсом Національного банку України на дату виникнення податкових зобов'язань. У разі отримання послуг від нерезидентів без їх оплати базу оподаткування визначають виходячи зі звичайних цін на такі послуги, не враховуючи податок.

Згідно з п. 187.8 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, є дата списання коштів із банківського рахунку платника податку на оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Опрос