Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Учет расходов на создание торговой марки

АФ "Де Візу"
Вопросы-ответы от 07.12.2018

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Де Візу"
E-mail: info@devisu.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 279-00-00

Облік витрат на створення торговельної марки

У бухгалтерському обліку не всі торговельні марки визнають нематеріальним активом. Так, згідно з п. 5 П(С)БО 8 "Нематеріальні активи" права на торговельні марки належать до нематеріальних активів. Водночас витрати на створення торгових марок (товарних знаків) відповідно до п. 9 П(С)БО 8 не визнають нематеріальним активом. Що потрібно знати про облік витрат на створення торговельної марки - далі.

Бухгалтерський облік

Варто зауважити, якби підприємство придбало торговельну марку, тоді б воно обліковувало витрати на її придбання як нематеріальний актив із правом на щомісячне нарахування амортизації.

Однак у нашій ситуації підприємство створює власну торговельну марку. У такому разі всі витрати на її створення підлягають відображенню в складі витрат того звітного періоду, у якому їх було здійснено. На цьому наголошує не лише п. 9 П(С)БО 8, а й відповідні норми МСБО 38 "Нематеріальні активи". Зокрема, у параграфах 63 та 64 МСБО 38 зазначено, що внутрішньо генеровані бренди не визнають нематеріальними активами, оскільки видатки на них не можна відокремити від витрат на розвиток бізнесу в цілому. Відповідно, якщо об'єкт, на який поширюється сфера застосування МСБО 38, не відповідає визначенню нематеріального активу, то видатки на його придбання або внутрішнє генерування визнають як витрати в період їхнього понесення (параграф 10 МСБО 38).

Отже, усі витрати на розроблення та реєстрацію торговельної марки підприємство зараховує до витрат на збут і відображає в бухобліку на рахунку 93.

Податковий облік

Податок на прибуток

Опрос