Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как ввести в эксплуатацию новый нематериальный актив на предприятии

АФ "Де Візу"
Вопросы-ответы от 07.12.2018

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Де Візу"
E-mail: info@devisu.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 279-00-00

Як увести в експлуатацію новий нематеріальний актив на підприємстві

На сьогодні практично кожне підприємство має справу з нематеріальними активами, наприклад, з веб-сайтами, торговими марками, комп'ютерними програмами тощо. Тож у багатьох бухгалтерів постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і оподаткуванням таких активів. Розгляньмо, як увести в експлуатацію новий нематеріальний актив (НМА).

Уведення нового НМА в експлуатацію складається з таких етапів:

1. На підприємстві створюють комісію, до складу якої зазвичай входять: головний інженер або заступник керівника підприємства (голова комісії), начальник відповідного структурного підрозділу, головний бухгалтер або його заступник, а також особа, на яку покладено відповідальність за збереження НМА.

Комісія має оглянути НМА та прийняти рішення щодо класифікації конкретного об'єкта НМА, визначення строку його використання та ліквідаційної вартості. Під час ідентифікації об'єктів НМА комісія підприємства перевіряє наявність і чинність документів, які є підставою для оприбуткування об'єкта НМА (лист Мінфіну від 11.04.2006 р. № 31-34000-10-10/7377), Крім того, вона повинна перевірити документи, що засвідчують правомірне набуття права авторства, права власності, права на використання об'єкта НМА тощо.

Рішення комісії оформлюють протоколом або актом довільної форми.

2. Видають наказ про визнання НМА активом і введення його в експлуатацію, у якому зазначають зазначені вище відомості.

Опрос