Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Новый Закон о валюте: последствия нарушения валютного контроля

АФ "Де Візу"
Вопросы-ответы от 07.12.2018

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Де Візу"
Е-mail: info@devisu.ua
http://www.devisu.ua
Тел. (044) 279-00-00

Новий Закон про валюту: наслідки порушення валютного контролю

Для спрощення процесу проведення валютних операцій, поліпшення інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості ухвалено Закон України "Про валюту і валютні операції" від 21.06.2018 р. № 2473-VIII (далі - Закон про валюту). Тепер усіх суб'єктів господарювання цікавлять штрафи за порушення валютного законодавства.

Почнімо з хорошого. Закон про валюту скасовує ст. 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.1991 р. № 959-XII (далі - Закон про ЗЕД). Кануть у Лету санкції Нацбанку за порушення Закону про ЗЕД та інших пов'язаних із ним законів. Сподіваємося, що можна буде забути про:

· штрафи у випадках несвоєчасного виконання / невиконання суб'єктами зовнішньоекономічних операцій узятих на себе обов'язків;

· індивідуальний режим ліцензування;

· тимчасове зупинення права займатися зовнішньоекономічними операціями.

Хоча не факт, що всі ці санкції відійдуть у небуття. Так, Закон про валюту надає право Нацбанку видавати дозволи та/або ліміти на проведення окремих валютних операцій (пп. 4 ч. 1 ст. 12 Закону про валюту). Така норма цілком може призвести до того, що знову буде випущено в обіг індивідуальні ліцензії. Тож про скасування цієї санкції говорити зарано.

Як орган валютного нагляду Державна фіскальна служба України в разі виявлення порушення валютного законодавства може застосовувати заходи впливу, передбачені Законом про валюту. Ідеться про штрафні санкції для юридичних осіб, а також адміністративні штрафи для фізичних осіб і посадових осіб підприємств (пп. 3, 4 п. 1 ст. 14 Закону про валюту).

Опрос