Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Как правильно отразить расходы на изготовление видеоролика для рекламы своего продукта в налоговом и бухгалтерском учете: показать как НМА или отнести к расходам на сбыт вместе с расходами на трансляцию по ТВ?

АФ "Курсор-Аудит"
Вопросы-ответы от 13.07.2018

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Курсор-Аудит"
E-mail: office@cursor-audit.com
http://www.cursor-audit.com
Тел.: (057) 7-199-899, 7-147-050; факс 7-586-888

Підприємство (замовник), що займається оптовою торгівлею, замовило у ФОП (виконавець) відеоролик для реклами свого продукту на ТБ.
Згідно з укладеним договором після підписання акта виконаних робіт усі без обмеження виключні майнові авторські та суміжні права належать замовнику. Також відповідно до договору виконавець зобов'язується особисто та за власні кошти врегулювати будь-які претензії третіх осіб до замовника, якщо такі виникнуть у процесі використання відеоролика замовником.
Однак на прохання замовника виконавець не надав жодних документів, які вказували б на перехід абсолютно всіх майнових прав від акторів, які знімалися у відеоролику, до виконавця. Тож є імовірність існування спільних майнових прав на ролик у виконавця та акторів (інформації про те, що актори працюють у ФОП як на основному місці роботи, також немає). Крім того, після 3 років із дати виготовлення ролика замовник має сплачувати роялті акторам у разі продовження використання ролика за призначенням.
Як правильно відобразити витрати на виготовлення відеоролика для реклами свого продукту в податковому та бухгалтерському обліку: показати як НМА чи віднести до витрат на збут разом із витратами на трансляцію по ТБ?

Згідно з ч. 1 ст. 1107 ЦКУ розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності, до використання яких належить демонстрація відеоролика на телебаченні, здійснюється на підставі таких договорів:

1) ліцензія на використання об'єкта права інтелектуальної власності;

Опрос