Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Операция "инкассация". Организация и оформление инкассации наличных

Журнал "Справочник экономиста"
Статьи от 15.12.2017

Журнал "Справочник экономиста"
Передплатний індекс – 08058
E-mail: economist@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38
http://www.economist.net.ua

Операція "інкасація". Організація та оформлення інкасації готівки

Інкасація понадлімітної готівки

Відповідно до п. 2.8 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.2004 р. №  637 (далі – Положення № 637), у позаробочий час підприємства мають право тримати у своїх касах готівку в межах, що не перевищують встановлений ліміт каси. Готівкову виручку, що перевищує цей ліміт, підприємство має здати до банку для її зарахування на його банківський рахунок. Ліміт каси підприємство визначає самостійно (п. п. 5.2 - 5.8 Положення № 637). Строки здавання готівки визначаються відповідно до умов договору на касове обслуговування з банком.

Нагадаємо, що готівкою (готівковими коштами) вважаються грошові знаки національної валюти України – банкноти і монети, в тому числі розмінні, обігові, пам'ятні монети, які є дійсними платіжними засобами.

Хоча Положення № 637 дає змогу підприємствам здавати готівкову виручку самостійно (у тому числі із застосуванням платіжних пристроїв та через пункти приймання готівки), більшість з них віддає перевагу спеціальним службам банку, які на платній основі здійснюють інкасацію коштів. Це особливо зручно для тих підприємств, які оперують значними готівковими коштами.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос