Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Ответственность физических лиц за расчеты по договору в наличной форме

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 07.11.2017

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГА:ЗАКОН
Аудиторська фірма "Профі-Аудит"
E-mail: profi@profi-audit.kherson.ua
http://www.profiaudit.com.ua
Тел.: (0552) 42-33-31

У письмовій формі з нотаріальним посвідченням укладено договір купівлі-продажу частки статутного капіталу між фізичними особами на суму 530000 грн. Згідно з цим договором розрахунок проводиться в готівковій формі. Хто контролює такий розрахунок та яка відповідальність за порушення постанови НБУ?

 

Відповідно до постанови Національного банку України від 06.06.2013 р. № 210 "Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою" гранична сума розрахунків готівкою для фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, установлюється в розмірі 50000 (п'ятдесяти тисяч) гривень.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 50000 гривень, шляхом перерахування коштів із поточного рахунка на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки (у тому числі в депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Контроль за здійсненням розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, покладено на Державну фіскальну службу України. Розміри фінансових санкцій за порушення касової дисципліни встановлено Указом Президента України від 12.06.95 р. № 436/95 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" (далі - Указ № 436/95).

Опрос