Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Отчетность в Фонд социального страхования Украины

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 08.11.2017

Журнал "Довідник кадровика"
Передплатні індекси - 01158 (укр.), 95395 (рос.)
E-mail: kadrovik@mediapro.com.ua
Тел.: (044) 568-51-38

Звітність до Фонду соціального страхування України

АКТУАЛЬНІ ЗАПИТАННЯ:

Хто повинен подавати звітність?
У який спосіб подають звітність?
Які строки подання звітності?

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ФОРМУВАННЯ ЗВІТНОСТІ

Нині завершується реорганізація Фонду соціального страхування України. При цьому відповідно до пункту 5 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1105 із 1 серпня 2017 року Фонд соціального страхування України та його робочі органи (далі - Фонд) є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, його виконавчої дирекції, управлінь виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, відділень у районах і містах обласного значення, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, його виконавчої дирекції, відділень Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх робочих органів.

Водночас згідно з пунктом 8 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1105 до приведення законодавства України у відповідність із Законом № 1105 закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить Закону № 1105.

На сьогодні не розроблено та не прийнято нормативно-правового акта, яким би затверджувалася форма, регламентувалися порядок та строки подання звітності до Фонду. Тому під час вирішення цього питання необхідно керуватися чинними Постановою № 31 та Порядком № 4.

Звіти, які формуються відповідно до Постанови № 31, заповнюють лише підприємства, які мають заборгованість зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. При цьому мається на увазі заборгованість, яка утворилась станом на 1 січня 2011 року.

Подаються такі звіти щокварталу до 20 квітня; 20 липня; 20 жовтня; 25 січня поточного року робочим органам Фонду за місцем обліку підприємства до повного погашення заборгованості.

Звіти, які формуються відповідно до Порядку № 4, також подають до робочих органів Фонду, проте не тільки в разі заборгованості зі сплати страхових внесків, а також у випадках, коли роботодавець замовляв у Фонду й виплачував працівникам такі види матеріального забезпечення, як:

- допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);

Опрос